turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sony Hxr-mc 2000

Sevgili arkadaslar ben bu kamerayi almayi düsünüyorum.Icinizde bu kamerayi kullanan varmi?Birtürlü karar veremedim varmi bana bu kamerayi kullanan arkadasimiz bana nasil oldugunu söyleyebilecek hemen alacagim 1 tane usandim artik su kaset sorunlarindan...

Saygilarimla Türk video

Tarih: 26 Eylül 2012, 14:41 - İp: 152.***.**3.1
studyobarkin
studyobarkin (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Çok haklısınız bende 6 led kamera tepe lambası aldım ordan. çok uyguna aldım gerçekten. Cihazdan da son derece memnunum 5 saaat hiç aralıksız kullanıyorum lambayı. şarzı çok güzel gidiyor.

Tarih: 29 Eylül 2012, 09:13 - İp: 78.***.**5.38
turk video
turk video (üye)

Anlasilan bu kameradan kullanan yok sanirim.Oysaki forumda cogu kisi ben aldim super kamera vs vs diye yazmislar...Gercekle alakasi yok sanirim neyse ben aldim kamerayi 2yil garantili ve 64gb belek karti ile yurt disindan geleceek kameramam... Konu kapanmistir sevgili arkadaslar

Tarih: 2 Ekim 2012, 08:13 - İp: 152.***.**3.1
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

- üzerinde sabit diski vardır isterseniz ona kaydedebilirsiniz.
- kullanılacak hafıza kartı hızlı olmalı
- lensi yeterli derecede geniş açı
- tipi aynı sony hvr hd 1000 ile aynı
- kutu içerisinde sabit diske yazılan kayıtları nasıl aktaracağınız vs gibi şeyler çok detaylı değil. klavuz içeriği zayıf.
- menülerde çok ayar var.

Tarih: 2 Ekim 2012, 18:00 - İp: 88.***.**1.213
alpkamera
alpkamera (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Merhaba,
1 yıldır bu kamerayı kullanıyorum, iyi yanlarıda var kötü yanıda var.
İyi yanları
1-64 gb lık harddiski mevcut kaset derdi yok,
2-Hafıza kartına da gerek yok.
3-En önemlisi Kameranın en büyük bataryası ile rahatlıkla 5'er saatten iki düğünün çekimini yapıyor. Batarya harcamıyor fazla
4-Bu fiyata omuz kamerası düğün çekimleri için ideal,
5-İstediğiniz formatta kayıt yapıyor,
1080i
720p
576 i vs... Düğün çekenler için söylüyorum blu ray vermiyorsanız dvd nin ebatları 720 ye 576
Ama ben hep 1440x1080 çekiyorum, 1920x1080 özel durumlarda çekiyorum.
6-Sesi çok hassas kayıt ediyor, eğer stativ üzerinde ise kameranız, boş bir salonda iseniz stativ (Tripod) de tekerlekli ise hareket ederken tekerleğin sesine kadar kayıt ediyor, ama yüksek seslerde müzik aşırı derecede yükse olsada sesi patlatmıyor.
7-Bazı kameralarda oluyor ses çok yüksek ise yani bass lı ise ses bazen yeri titretince görüntüyüde titretir ama bu kamerada böyle bir sorun yok.
8-5 saat çekim yaptınız bunu bilgisayara aktaracaksınız usb kablosu ile 20 dakika sürüyor. (5 saatlik görüntüyü kasetlerde 5 saat boyuncada bilgisayara bağlamak zorunda kalıyordunuz)
9-Kameranın dil bölümünde Türkçe'de mevcut,
Aklıma bu kadar geliyor iyi yönleri

Kameranın Kötü yönleri
1-Gece çekimlerinde ışık sorunu var, (çünkü lensi çok küçük)
Gece çekimlerinde büyük ışık kullanmanız gerekiyor (Örneğin 160 lık led tepe lambaları var) Yada salonu ekstra kendiniz ışıklandırmanız gerekiyor, gündüz çekimlerinde problem yok.
2-Kamerayı elinize alınca hissediyorsunuz çok basit bir kamera olduğunu sanki plastik oyuncak bir kameraymış gibi geliyor.
Benden bu kadar...
Düğün çekimi yapıyorsanız salonuda kendinize göre ışıklandırabilirseniz alabilirsiniz.
Gündüz çekimlerinde sorun yok.

Tarih: 2 Ekim 2012, 19:27 - İp: 88.***.**4.236
turk video
turk video (üye)

Bilgiler icin sonsuz tsk ederim. Kamera alinda artik

Tarih: 2 Ekim 2012, 22:36 - İp: 90.***.**8.153
fotorite
fotorite (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşım 1993 yılından beri televizyonlar oteller bilimum düğün salonlarında yıllarca kameramanlık yaptım. Şimdi de bir kaç zamandan beri aortağımla lım satım işleri yapıyorum. Sony HXR MC2000 kamera bir kameraman için bulunmaz veli nimet. Bilmiyorum benim gibi panasonic ms4 m3000 m3500 m9000 kullananlar varmı. soğuk havalarda 20 dakkada bir tükenen bataryalar. ışık için bellerimizi çökerten yarım saatlik gastron aküleri...Topu topu 10 dakka süren nikah merasiminde bile ödümüz kopardı bir aksilik çıkacak diye. Şimdi bu kamera ile nerdeyse hiç kenara gelmeden değişim yapmadan olay bitiyor. 3400tl fiyatı var. Ararsan yardımcı olabilirim. saygılar. 0532 591 06 10

Tarih: 30 Aralık 2012, 18:18 - İp: 78.***.**4.150
asetryy
asetryy (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

hocam mc2000 kamerayı satın aldınızmı ?

Tarih: 6 Nisan 2014, 21:07 - İp: 78.***.**9.24
  • 1