derbederr
derbederr (üye)
Bursa / Amatör

Panasonik 10000 Yardım

Arkadaşlar ve ustalar Panasonik 10000 kamera aldım 2 adet bende mi şanssızlık var kamera da mı hata var anlıyamadım. 4 çekim sonrası kafa gidiyor. 1defa değiştrdim şimdi 2 olacak ve hiç memnun değilim sony almayı düşünüyorum. ayrıca pc ye görüntüyü aktarırken mükemmel kalite dvd ye yazarken kalite o kadar bozuluyor ki berbat olmasada ilki kadar net değil .kameramı değiştirmem konusunda veya bana tavsiyede bulunacak ustalar yardımlarınızı bekliyorum. düğün çekimlerinde kullanılacak. şimdiden teşekkürler

Tarih: 6 Haziran 2008, 20:33 - İp: 88.***.**7.77
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili derbeder,
bir kafanın 4 çekimde gitmesi mümkün değildir!
Kafayı hangi serviste değiştirttin? Servis panasonic yetkili servisi miydi? değişen kafayı sana iade ettiler mi?

Benimle telefon irtibatı kurabilirsen sana bazı tuş kombinasyonları yaptırmak ve makinenin bu güne dek yaptığı çekim sayısını öğrenmek istiyorum (kilometresine bakmak diye özetleyelim ) aldığın kamera kullanılmış olabilir mi?

www.panasonicyetkiliservisi.com

Tarih: 6 Haziran 2008, 22:05 - İp: 85.***.**6.235
derbederr
derbederr (üye)
Bursa / Amatör

değerli bilirkişi ustam ilgi için çok teşekkür ederim
Kameralarımı DOĞUBANK tan DOĞUHAN dan aldım
birisi 3. çekimde, diğeri de 4. çekimde gitti. Firmaya gittimdurumu anlattım. 600 ytl de ödedim servislerine değiştirttiler. haftasonu çekimler olduğundan dolayı zamanım olmadı ve araştıramadım. bu gece 4. çekimleri ve kafalar yine uyarı verdi temizledik ama haala uyarıyor .
şimdi tanıdığım bildigim kim varsa bu durumu yazıyorum .
İsmail KARA 0 535 859 13 45

Tarih: 6 Haziran 2008, 22:46 - İp: 88.***.**7.99
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili derbederr,
Md 10000 lerin kafası ortalama 300-350 ytl ye değişiyor 600 e değil hemde orjinal ve japonya üretimi VEG 1704 kafalarla,
Bir kafa 4 çekimde bozulması imkansızdır.
Servislerde garanti denen bir şey var ve yasaya göre bizler tamirden sonra en az 6 ay parça garantisi vermek zorundayız.
Sen de kameranı tamir ettrdiğin servise tekrar gidip sorunu çözmesini istemelisin.600 ytl az para değil çünkü

Tarih: 8 Haziran 2008, 13:47 - İp: 85.***.**6.235
obafoto
obafoto (üye)
İstanbul / Firma

evet arkadaşlar bende aynı sorunla karşılaştım. yaklaşık 10 kasetten sonra kafa gitti. sirkeciye götürdük bir saat sonra hazır dediler, bende soru işareti uyandırdı ve kafa yine 20 çekim sonra bozulur dediler. daha sonra okmeydanında tekofax panasonic servisine götürdüm yurt dışında kafa geldi ve garantili değiştirdi. inanın üzerindek iorj. kafa ile yeni takılan arasında dünya fark vardı

Tarih: 9 Haziran 2008, 10:31 - İp: 88.***.**2.216
derbederr
derbederr (üye)
Bursa / Amatör

adres verebilir misin iz bana 3. kafada da problem yaşamak istemiyorum
ama tanıdığınız kim varsa DOGUBANK ve DOĞUHAN dan almamasını tavsiye ederseniz başkalarının canı yanmasın

Tarih: 12 Haziran 2008, 21:09 - İp: 88.***.**7.0
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

.....Bildigim Kadarıyla Doğubankın ürünlerinde pek sorun yaşanmıyor... Ben devamlı müşterisiyim... özellikle 10000 lerinin bir kısmını ya da bazılarını diyim... Dubaiden benim arkadaş temin ediyo... fakat ben Bu kamerayı 2 yıl önce aldım...ve ..bu iki yılda çektiğim her görüntüyü aynı yine 10000 ile pc ye aktardım... Tek problem yapmadı bugüne kadar ve hala sağlam.... Sanırım Şans işi...

Tarih: 16 Haziran 2008, 02:41 - İp: 62.***.**5.212
simar
simar (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

eğer 12 v luk 7 amp lik iki akü götürme imkanın varsa ben 20 watlık ampül yerine 50 watlık tavsiye ederim ikisi 45 dk dan 1,5 saaten fazla çekiyor (ama çekiminin yarıda kalmaması 20 watlık ampülde yanında olsun)hele gece dışarda mükemmel
3 cdd dvd kaydında farkı anlarsın.ama imkanın varsa o kameradan kurtul.

Tarih: 13 Ağustos 2008, 00:51 - İp: 88.***.**5.39
  • 1