satrun
satrun (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Panasonic Md 10000 Acil Yardım

Selam arkadaşlar benim panasonic md 10000 kameram var ben geçen yaz boyu düğünlere çekime gittim kış gelince haliyle düğünler bitti ve kameram bir kış boyu yattı ve geçen hafta kardeşimin düğünü vardı ve bende düğünü çektim ama öncesinde kafa temizleme kasetiyle temizledim düğünden sonra kasetleri dvd ye aktarttık ve izlemeye başladık 1.kaset başlangıç berbat
neredeyse yarım saati bozuk ses ve görüntüde kırılmalar bazı yerlerde görüntünün olupta sesin olmaması yalnız kasetin sonuna doğru düzeliyor ama kaset bitipte yeni kaseti taktığımda tekrar başlıyor.Yani kasetlerin ilk yarım saatlerinde bozuk geri kalan kısmında iyi ama arada bazen tekrar yapıyor.MOD OLARAK SP mod kullanıyorum.Ne yapmam gerekir sorunun düzelmesi için kameradan pek birşey anlamıyorum formda gördüm bir arkadaş tinerle temizleyin demiş doğrumudur acaba yardımcı olursanız sevinirim şimdiden TEŞEKKÜRLER. ARKADAŞLAR ACİL YARDIM BEKLİYORUM DÜĞÜN VAR HAFTAYA NEOLUR ANLAYAN BİRİLERİ YARDIM ETSİN
KİMSE YOK MUUUUUUUUUUUUUUUUUU

#satrun' tarafından 12.06.2014 21:04:22 tarihinde düzenlendi.

#satrun' tarafından 12.06.2014 21:06:04 tarihinde düzenlendi.

#satrun' tarafından 13.06.2014 23:00:28 tarihinde düzenlendi.

#satrun' tarafından 14.06.2014 01:00:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Haziran 2014, 00:12 - İp: 46.***.**8.143
levent_foto
levent_foto (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kardeşim kasetlerde de problem olabilir önce bunu tespit etmek lazım. bence boş bir kaset al ve tamamen doldurana kadar çekim yap. oradada aynı hatayı yapıyorsa kafa değişmesi lazım. oda 350 tl civarında.

Tarih: 30 Haziran 2014, 14:22 - İp: 78.***.**2.214
satrun
satrun (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

wetrix arkadaşım zaten boş kasete çekiyorum kasetin birini doldurdum
ikinciside yarıda,dediğim gibi kasetin yarısına kadar seste ve görüntüde kırılmalar oluyor yarısından sonununa kadar düzgün çekiyor yeni kaset taktığımda aynen bozulmalar devam ediyor taaki yarısına gelene kadar sonrasında zaten düzgün çekiyor sorun kafada olsa yarısından sonrasınıda bozuk çekmezmi birde kafa uyarı vermezmi inşallah kafada değildir.

Tarih: 1 Temmuz 2014, 19:02 - İp: 46.***.**9.41
satrun
satrun (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Arkadaşlar kameramı bu gün Gazi Antep'e götürdüm sedat elektroniğe gösterdim kaseti çiğnediğini,siyah pilastik topun değişeceğini söylediler 2 gün içinde bana mesaj atacaklar nekadar tutacağını

Tarih: 10 Temmuz 2014, 17:06 - İp: 46.***.**1.5
hkuterhk
hkuterhk (üye)
İstanbul / Amatör

Başka bir kamerada, (tamir gören, içi açık, kafaya müdahale edilebilecek şekilde, yanlarındaki ufak vidaları ayarlayabileceğin gibi) sürekli başında bulunarak görüntü kırılır kırılmaz ufak ayrlamalarla sorunsuz hale getirmek için çabalamaktan başka çare yok diye düşünüyorum. Daha sonra montajla kırık yerleri temizlersiniz..

Tarih: 15 Temmuz 2014, 11:23 - İp: 212.***.**0.20
bgtv
bgtv (üye)
Bingöl / Amatör

SLM KARDEŞ
ÇEKİM YAPMADAN ÖNCE SIFIR KASET DAHİ OLSA KAMERAYA TAK KASETTİ TAM SONA DOĞRU SAR KASET BİTTİĞİNDE BUSEFER TEKRAR BAŞA SAR SONRA ÜZERİNE 3 SN SİYAH BOŞ BİR ÇEKİM YAP SIKINTI KALMAZ

BAZEN KASET BANLARI İÇERİDEN YAPIŞIYOR HAVA NEMLİ VE SICAK OLUNCA

Tarih: 27 Ağustos 2014, 10:59 - İp: 195.***.**0.20
  • 1