yalvacyesilcam
yalvacyesilcam (üye)
Isparta / Stüdyo Fotoğrafçısı

Panasonic M 9000 Vhs Yardım Lütfen Kafa

üstadlarım m 9000 kamera var akşam düğünde batarya bitiyo işaretinin çıktığı yerde yuvarlak bi işaretin içinde x işareti çıktı ve öğrendim ki kafası kirliymiş veya kullandığım kasetten olurmuş ama panasonic kaset kullanmaktayım birde sony ne acaip ki iki kasette de bu uyarıyı verdi ve iki düğünün son 1 saati yok anlamadığım kirliyse madem neden kirlendikten sonra başka düğünde çekim yaptı 2 saat ? neyse ben bu kafayı nasıl temizzleyebilirim bi yardım edin lütfen

Tarih: 5 Ağustos 2010, 09:48 - İp: 88.***.**7.222
turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Temizleme kaseti kullan her kasetcide bulabilirsin sony bu durumlarda ekranda x koyarak kayit yapmaz temizlersin kayit yapmaya baslas

Tarih: 5 Ağustos 2010, 22:38 - İp: 89.***.**0.215
gokalp25
gokalp25 (üye)
İzmir / Firma

Arkadaşım Kameranın kafasına toz veya pislik kaçmış.X uyarısı çıktığı an kafayı kaset temizliyicile temizle .X işareti kaybolduysa kayıtta sorun olmaz.Ama x işareti kaybolmadıysa kesinlikle kayıt yapma servise götüt.Kafa tırnakiçine toz kaçmıştır kasetle temizlenmiyo.Ayrıc a tavsyem düğün çekimlerinde mutlak yedek kamera kullan.Çünkü yaptığın işin geri dönüşü yok.

Tarih: 5 Ağustos 2010, 23:00 - İp: 88.***.**8.116
yalvacyesilcam
yalvacyesilcam (üye)
Isparta / Stüdyo Fotoğrafçısı

ewet arkadaşlar kameranın kafası kirlenmiş ve temizleme kasetim olmadığı için burda bi elektronikçiye götürdüm bu işi defalarca yapmış ve temizledi şimdilik sorun yok saolun ama başka bi sorum daha var ben bu kameraları her sene bakıma götürüyorum ve orayı aradım sordum tek kameram olduğunu ve kesinlikle bu gün bunu yapmam gerektiğini söyledim onlara gönderirsem 1 haftadan önce gelmiceni söyledim bana kağıtla ve tinerle sil dedi ama bizim elektronikçiye bunu söylediğimde nerdeyse beni dövüyodu kafayı s.kers.n dedi :D . sizce nasılsır gerçekten bu servisler tinerlemi temziliyoki arkadaşlar ?

Tarih: 7 Ağustos 2010, 06:40 - İp: 88.***.**2.200
aydogan4747
aydogan4747 (üye)
Mardin / Stüdyo Fotoğrafçısı

abicim kameran kafası kirlenmiş doğrudur bende geçelerde kirlendi ekranda parazitler kaldı çıkmadı bitürlü ama düğünde kirlendi ama kirlendiği düğünün kasetlerinde hiç bir sorun yok ondan sonraki çekimde sorun verdi ben servisi aradım göndermem gerektitğinis söyledi ama ben haletim temizleyiciyle belki olmaz temizleyiciyi koy olmasa kağıt parayla kasetin takıldığı yeri temizle ola bildiğince ulaştığın yerleri temizle parayla sürt sonra eskiçekim yaptığın bi kasti koy ileri geri bikaç defa sar olacaktır

Tarih: 8 Ağustos 2010, 15:28 - İp: 88.***.**1.22
  • 1