seco35
seco35 (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Panasonic Ag-hmc71-ag-hmc81 Hangisi

Su anda sony hdr fx1 vede panasonic AG-HMC71 kulllaniyorum yeni bir kamera almak istiyorum daha once sony 1000e kullandim fakat karanlikta kumlama yapiyor dugun salonunda cok isik kullanamiyorum onun icin elimden cikardim simdi onun yerine AG-HMC81 almak istiyorum fakat daha oncee aldigim sony deki gibi cmos lens oldugunu gordum onceki modelde 3ccd kullaniyor simdi acaba yeni modelimi alsam yoksa eski modelimi alsam yeni modelde daha fazla ozellik var yani 3ccd mi cmos mu hangini alsam dugun cekimleri icin

Tarih: 6 Ocak 2011, 16:19 - İp: 84.***.**5.211
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sony HDR-FX1 ile veya Sony HVR-Z1 ile yola devam.

Tarih: 6 Ocak 2011, 22:59 - İp: 178.***.**2.179
seco35
seco35 (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sony guzelde ustam hdr fx1 kaset kullanyor vede hd cekimi tam full hd formatinda degil ileriye yonelik dusundugumde vede su kaset olayindan kurtulmak istiyorum her cekimde 5 kaset diger tarafta karti 1 kere aliyorsun devamli kullaniyorsun gerci onunda dezavantajlari var ,su 3mos sistemi 3ccd deki gibi uc ayri chip uzerinden islenip kayit yapiyormus vede isiga duyarliligi daha hassasmis cekim yaptigim yerde isik az cok isik kullanincada bazen iyi olmuyor yuzlerde patlama yapiyor,baska yerde cekim yaptigimda goruntu cok guzel ag 71 modeline,aslinda benim icin onemli olan karanliktaki cekim kalitesi bu konuda fikri olan varsa daha iyi olur cunku yarin bugun almak uzereyim sony 1000e modelindeki gibi ayni seyleri yasamak istemiyorum

Tarih: 9 Ocak 2011, 18:08 - İp: 84.***.**5.211
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

HMC71 kullanıyorsanız HMC81 E geçmek sizin için sorun olmaz. hmc81 de standart definition dv formatı ile de kayıt yapabilirsiniz. sensör hassasiyeti konusunda hmc81 cmos olmasına rağmen ccd performansı verebilmektedir. güç tüketiminde büyük avantajı var. Türkiye'de en uygun fiyatlı nerden temin edebileceğiniz konusunda yardımcı olabilirim.

Tarih: 10 Ocak 2011, 12:27 - İp: 94.***.**4.213
  • 1