nicksiz
nicksiz (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

Panasonic Ag-ac8 Ve Sony Mc 2500 Arasındaki Fark

Arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı bereketli kazançlar ben yaklaşık 15 yıldır bu sektördeyim sony 1000 e kasetli kameralarım vardı kartlı sisteme geçmek için sony mc2500 almayı düşündüm 6 ay araştırdım test çekimlerini felan izledim lakin Panasonic AG-AC8 yi ve sony Mc 2500 ü yakından inceleme şansı bulmam benim için bir kazanç oldu sony mc 2500 almaktan son anda vazgeçmeme yardımcı olan satıcı arkadaş Kaan dijitaldeki arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum daha uygun fiyata daha kaliteli kamera almamı sağladılar sony deki kırılmalar noisedeki düşüklük harika ikisi arasındaki farkı görmemle birlikte orjinal Japon üretimi 3 yıl garantili Panasonic AG-AC8 almama sebep oldu sony mc2500 çin üretimi ve dokunmatik ekran değil ekstra olarak Panasonic AG-AC8 deki geniş açılı ekran yok benim fikrim eğer kamera alacaksanız adı Panasonic AG-AC8 olmalı daha ekonomik daha hafif ve hem gece hem gündüz çekimlerinde verimi harika çekim modları her modda kaliteli ve çekimde dönüşlerde kesinlikle kırılma olmayan bir kamera test videolarını youtubeden izleyebilirsiniz ben 2 tane aldım 2 adet daha almayı düşünüyorum sizde kamera alacam düğünde sorun yaşamayacam her koşulda kalitem olsun diyorsanız kullanın kesinlikle 1 aydır kullanıyorum toz toprak içince köy düğünlerinde olmama rahmen lens verimi harika projöktörün içine zoom yaptığınızda ışık tamamen yok oluyor net bir şekilde sadece içini görebiliyorsunuz böyle lensi olan bir kamera ilk defa görüyorum inanın gece ışıkları mum ışığı gibi kalıyor çekimde

Tarih: 4 Ağustos 2015, 17:22 - İp: 95.***.**7.244
fotooznur
fotooznur (üye)
İstanbul / Amatör

Mc2500 eki bilgiler sa"""ya"iyilik"

Tarih: 27 Ekim 2015, 02:37 - İp: 66.***.**3.201
fotooznur
fotooznur (üye)
İstanbul / Amatör

Mc2500 eski bilgisayarlarda ham goruntu yuklerken ses var ama algilamiyor cozumude k-lite codek yukledinmi duzeliyor yeni bilgisayarlarda ses algiliyor ama geriye donuk eski bilgisayarlarda ses algilamiyor ama k-lite codek yukleyince eski bilgisayarlarda ses algiliyor ses sorunu budur

Tarih: 27 Ekim 2015, 02:40 - İp: 66.***.**3.201
ademunal06
ademunal06 (üye)
Ankara / Firma

Bu farkları en iyi bilen Ankara'da Adem abi.. Hem yılların kameramanı hem de bu işin ticaretini yapıyor. sitesini takip etmenizi öneririm. ademticaret.com

Tarih: 10 Aralık 2015, 22:20 - İp: 85.***.**0.107
bereli44
bereli44 (üye)
Malatya / Özel Gün Fotoğrafçısı

sony mc2500 aldım 7 adet ses sıkıntısı var kamerada mikrofon kablosu takılı oldugu halde sesi almadı

Tarih: 27 Mayıs 2016, 21:45 - İp: 46.***.**3.157
hikmetgungor
hikmetgungor (üye)
Kırklareli / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kamerada ses sorunu yok. bereli44 arkadasım kodecten. adobe premiere ile ac bak nasıl ses var. Dolby digitale al sesi daha çok rahat edersin.

Benim bir kaç şikayetim var. netleme performansı bence iyi değil. ve karıncalanma sorunu. Başka sorun yok.

Tarih: 3 Ağustos 2016, 20:16 - İp: 78.***.**3.237
ikrts
ikrts (üye)
Manisa / Özel Gün Fotoğrafçısı

Slm.Arkadaşlar burada öncelikle hepinize hayırlı işler dilerim
AG AC8 kamerayı 2014 yılından itibaren kullanıyorum çekim kalitesi olarak çok güzel sadece gece salon çekimlerinde renkli ışıklarda renk bazen kaybediyor White balance sağlıklı degil Formlarda hiç biryerde arıza kaydı yok sadece kalite konuşulmuş Kamera zoom + donkunma anında takılı kalıyor hafif temasda normale dönüyor Kamera 2016 yılı itibarı ile kendi kendine kapanıp açılma gibi bir sorun başladı kayıtta 1/2 saniye kayıpla kapanıp açılıyor bazen seriye bağlıyor ardı ardına aynı sarun çözüm şuan için yok olmuyor izmir Panasonic DENİZALTI bakmıyor bile 80 /100 cıvata sökülüyor ugraşamam diyor mc 2500 almayı düşünüyorum bakalım onda ne olacak bilğinize :-( :-(

Tarih: 24 Eylül 2016, 17:49 - İp: 178.***.**3.157
sefabora
sefabora (üye)
Niğde / Stüdyo Fotoğrafçısı

üstad panasonıc ag ac8 gece çekımlerındeacık mavi yada mor renklı elbıseler de tamamen mavi ye yada mora dönüşüyor renkler wb ayarı yapılması gereklımı auto da cekıldıgınde mı boyle yapıyor yoksa manuel de kullanmamız mı lazım bende almayaı usunuyorum 2 tane ama renklerde bu skıntıyı gorunce kararsız kaldım yansıma yapıyor

Tarih: 15 Ekim 2016, 13:51 - İp: 81.***.**3.169
nicksiz
nicksiz (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

sefabora kardeşim ilk dediğim gibi konuyu açtığımdada dedim şimdide diyorum ses kalitesi görüntü kalitesi ve özellikleriyle ekstra gece çekimlerindeki netliği yakalama konusunda panasonic ag-ac8 sony i geride bırakmış durumda hatta panasonic 2 kamera aldım sonra birtane sony mc2500 aldım ve ikinci çekimde geri sattım ve 2 adet daha panasonic aldım bunu anlatmamdaki sebep şudur hem ses hem noise meselesinde panasonic bir avantajdır gelelim soruna evet renk konusunda auto çekimde kamerayı açınca bazen ilk 5 saniye felan rengi kaçırıyor ama her zaman değil bu ha renk kaçmasın daha kaliteli çekim yapayım diyorsan manuel kullan ışık durumuna göre bazen yapıyor bunu onu yaptığı yerlerde manuel kullanırsan sorun kalmıyor örneğin ben manuel kullanmayı seviyorum ama bazende ışığın durumuna göre autoya alıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum yine yeni yeniden Panasonic diyorum ve yorumu tamamlıyorum Bol kazançlar herkese

Tarih: 17 Ekim 2016, 16:35 - İp: 88.***.**7.204