harun55
harun55 (üye)
Samsun / Amatör

Md10000

Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bu işede yeni başlayacağım allah nasip ederse ama sitede md 10000 ler ile ilgili bayağı bir kişinin yorumlarını okudum açık konuşmak gerekirsede cebimdeki para md 10000 almaya anca yetiyor Bu işte acemiyken bu kamerayı tavsiye edermisiniz.çok problem yaşarmıyım.Bir kaç defa amatör olarak düğün çekimi yaptım fakat şimdi bu işi profesyonelliğe dökmek istiyorum.Bu kamerayı sıfır kredi kartı ile internet üzerinden sıfır satan bir site varmı bildiğiniz birde kameranın ışık sistemine ihtiyacım varmı çünki genelde gece çekimleride yapacağım ek iş olarak yapmayı düşünüyorum bu işi.Fakat ışıklarla ilgili kameranın çok aşırı derecede şarjını yiyor diye bir söylenti var ışık sistemi tavsiye edilmiyor değleri üstadlarımdan bu konuda yardım bekliyorum özelliklede burkay hocamda

Tarih: 26 Mayıs 2009, 10:14 - İp: 88.***.**6.182
harun55
harun55 (üye)
Samsun / Amatör

arkadaşlar bu konya bir cavep yazacak kardeşimiz yokmu

Tarih: 26 Mayıs 2009, 13:23 - İp: 88.***.**6.182
mitharas
mitharas (üye)
İstanbul / Amatör

Bence Md10000 ler uzun soluklu kullanılabilecek kamera değil neden derseniz kafa problemi oldukça büyük bir sorun kameranın elinde patlayacağını bilerek almak mantık işi değil

md 10000 2000tl civarında ilk 10 düğünde %90 kafa arızası yapıyor yeni kafada 600tl civarı kamera geldi 2600tl bozulan düğün kaybolan itibar parayla yerine konulmaz o düğünde birdaha geriye gelmez
vhs kamera daha mantıklı en azından kafa arzası yok daha gaddar kaça alırsan al kendisini amorti eder kayıtlarını dvd ye cekip verirsin hiçbir problem olmaz.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 15:17 - İp: 88.***.**8.12
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ek iş olarak yapmayı düşünüyorum

Size nacizane görüşüm şudur;

alt yapınız yoksa,
hiç anlamıyorsanız,
gerekli ekipmanınınız yoksa,
yasal prosedürleri çiğneyerek,
vakit ayıramıyorsanız,
gerilla pazarlığı mantığıyla,
fiyat kırıp kalitesiz iş yaparak,
bir bilene danışmadan bir bilenle yola çıkmadan,

hiç bir işe kalkışmayınız.

demedi demeyin.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 17:16 - İp: 78.***.**3.204
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

merhaba remi arkadaş haklı. ama alcaksan internetten üzerinden alma. git istanbul sirkeciye oradan al. piyasada sahteleri var dikkat et. kolay gelsin.. burakay hocamıza danış derim.http://www.panasonicyetkiliservisi.com/

Tarih: 26 Mayıs 2009, 20:49 - İp: 88.***.**7.24
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

mithataras ın yorumlarına katılmıyorum verdiği bilgiler doğru değil ve unutulmamalıdır ki bu ülkede binlerce panasonic kamera yıllardır meslektaşların ekmek teknesi olarak görev yapmaktadır.

remi sana yürekten katılıyorum

sevgili harun kameranı alırken beni ara ben sana bir iki tuş söyleyeceğim onları yaparsan kamrranın durumu hakkında kesin ve doğru bilgin olur ona göre de kamerayı alırsın

Mursat Özdemir www.panasonicyetkiliservisi.com

Tarih: 26 Mayıs 2009, 21:01 - İp: 94.***.**7.243
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ego37 ve burkay hocam sağolun bende her daim size katılıyorum. Her nekadar çoğu mesajınıza bazen teşşekkür bile etmeyi ınıttuğumuz oluyor. sağolun. Var olun.

Konumuza gelirsek aslında arkadaşa söylenecek söz çok ama, kırıcı olmadan uslubuyla uyarmadanda edemedim.
Makina hakkında yıllardan beridir panasonc'i kullandığımı ve ne kadarda çin malı olaraktan kafa arızası yapsada bu olay panasonic'e mal edilmemeli. hele ki panasonic gibi köklü bir markaya. Daha ilk başta panasonic hakkında atıp tutanların profesyonel olmadıkları anlaşılıyor. Ben 3500 ve 9000 ve 10000 ile çok çekim yaptım. Hele 3500 hala kullanılıyor.
Panasoniğin tek açığı çin mallarından yana ağzı yanması.

Lafın kısası çin mallarını markaya mal etmeyiniz. tanımadığınız insanlardan almayınız. Alıyorsanızda burkay usta gibi servislere gidin durumunuzu anlatın. Baksınlar. Sonuçta bu işten kazanıyorsak gereği neyse yapmalıyız. bu kafa değişimi olur o olur bu olur. farketmez. Bir profesyonel işinin hakkı neyse onu vermeli. Şartları yerine getirmeli.

saygılar.

edit:resim eklendi

#remi5861' tarafından 27.05.2009 14:55:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 21:40 - İp: 78.***.**3.204
ego37
ego37 (üye)

remi cok güzel acıklama.saygılarımla

Tarih: 26 Mayıs 2009, 23:06 - İp: 88.***.**7.24
ego37
ego37 (üye)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Panasonic bi bakın

Tarih: 26 Mayıs 2009, 23:08 - İp: 88.***.**7.24
  • 1