yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

Kaset Aktarım Sorunu (yd)

SAMSUN'DAN HERKESE SELAMLAR ARKADAŞLAR .ÇOK ÖNEMLİ BİR SORUNLA KARŞI KARŞIYAYIM.SORUNUM ŞU;BİLGİSAYARIMDA UELAD PROGRAMI İLE VE 1394 İEEE FİRE WİRE KART İLE KASET AKTARIMI YAPMAKTAYIM.ANCAK AKTARIM YAPARKEN BİLGİSAYARIMDA BAŞKA BİR SAYFA AÇTIĞIMDA.(İNTERNET,MSN,MEDİA PLAYER VS.GİBİ)ULEADDAKİ GÖRÜNTÜ KESİK KESİK OYNAMAYA BAŞLIYOR,YADA STOP EDİYOR.BİLGİSAYARIMI YENİ ALDIM AMD ATHLON X2,2,90 GHZ,HARİCİ 1 GB.EKRAN KARTLI 1TB.HARD DİSK,2 GB.KİNGSTON RAM,XP SP3 YÜKLÜ.ÖNCEKİ BİLGİSAYARIMDA BÖYLE BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİLDİ.KASET AKTARIRKEN YADA VİDEOLARIMI OYNATIRKEN AYNI ANDA HEM MSN,HEM FACE,HEM YOU TUBE,HEMDE MEDİA PLAYER AÇARAK ÇOK RAHAT KULANIYORDUM.

Tarih: 10 Ocak 2011, 09:56 - İp: 88.***.**4.254
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sistemden kayn aklanıyordur. yada driverdende kaynaklanıyor olabilir. aklıma parçalarınızın sizin beklediğiniz kadar iyi olmadığı sorusunu getirdi. neden: mesela ddr ramin bile sürümleri var. ddr1- ddr2 yada işmecininde sürümleri var. yada işlemci fanının bile özellikleri var. ısınmadanda yapıyor olabilir. yada anakart iyi değildir darboğaz yapan bir yer var olabilir. yada sıvcaklıktan. yada yavaş sabit disk, işlemci veya ram kullanıyorsunuzudr. incelemeden yazmak zor oluyor.

onun haricinde aslında siz yanlış yapıyorsunuz. her render büyük bir güç harcar. kim ne derse desin.

render yaparken, kesinlikle o pcde başka bir şey yapılmamalı. ha video capture etme, ha video render, ha 3dstmaxta render.. hepsi kasar ve işlemciye yüklenir. bu normal pcde yaşanan sorunlardır.

güçlü donanımlara sahip iş istasyonlarına geçebilirsiniz. ama bence capture ve render yaparken bir şey yapmayın o pcde.

Tarih: 10 Ocak 2011, 11:00 - İp: 78.***.**4.16
yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

ilginize çok teşekkürler remi5861.ancak benim bundan bir önceki bilgisayarım bu kadar özellikli değildi.ben bu pc de aktarım yaparken aynı zamanda msn,face,you tube vs.hepsini rahatça çalıştırıyordum.anlamadığım husus bu.

Tarih: 10 Ocak 2011, 11:24 - İp: 88.***.**4.254
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

anladım. ama ben yinede önce işin mantığının anlaşılması taraftarı olduğum için onları yazdım.

render yapılıyorken pc başka bir şeyle meşgul olmamalı.

bunu tekrar yazdıktan sonra soruya geçelim.

öncelikle pcdeki parçalar gerçekten iyi mi. yani eski pcden güçlümü?

anakart:?
işlemci-işlemci fanı:?
ram (ddr mi yoksa ddr 2 mi) 3 mü:
sabit disk (boş yer ne kadar hızı ne kadar cachesi ne kadar):
sıcaklık problemi var mı:
uyumsuz parça var mı:

bunları kensiniz eski pc yeni pc diye karşılaştırn aradaki fark çıkıverecek.

ameliyatı boşver pansuman yeter dersen;

capture yaparken hangi işlem çalışıyorsa ona görev yöneticisinden düşük öncelik atamalısın. böylece çok işlemci gücü çekemeyecek ama capture sağlam çıkarmı bilemem.
bu dediğim yapmak için:
1- capture yaparken veya uleadla video render ederken CTRL+ALT+DEL tuşuna bas.
2- üst kısımda bulunan İŞLEMLER sekmesine tıkla.
3- burada pcde çalışan programlar ve cpu kullanım rakamları yazar. en çok işlemci gücü kullanan muhtemelen render yada capture yapan programdır. ilk bakışta bunu göremesen kaydırma çubuğu ile kaydır ve onu bul.
4- bulunca ona sağ tuş yap ve ÖNCELİK ATA seçeneğine gel sağa sekme açılacak oradaki en altta bulunan DÜŞÜK seçeneğine tıkla gelen uyarıyı okeyle devam et.

not: mesela uleada bunu yaptın diyelim. sonra kapattın ve ertesi gn bidaha açtın diyelim. işte o gün yukarıda yazdığım ayarları yine yapmalısın. pcyi ve programı kapadığında ayar sıfırlanır. tehlikeli bişey değildir. bazen çözüm olabiliyor bu seçenek.
http://img638.imageshack.us/img638/3585/11151871.png

renderler standart pclerde genelde yüksek işlemci yer.

Tarih: 10 Ocak 2011, 11:46 - İp: 78.***.**4.16
yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

tavsiyelerini deneyeceğim remi5861.teşekkürler.

Tarih: 10 Ocak 2011, 12:17 - İp: 85.***.**3.176
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm kayıt yaparken aynı bilgisayarda işlem yapayın kayıt bitincyekadar bilgisayarııza dakunmayın, bilgisayarınız nekadar güçlü olursa olsun kayıt esnasında yaptığınız her işlen bilgisayarınızı kasar ve hata verir saygılar.

Tarih: 10 Ocak 2011, 15:08 - İp: 88.***.**7.210
yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

teşekkürler zonguldak.samsun'dan selam ve saygılarımla.

Tarih: 10 Ocak 2011, 15:14 - İp: 88.***.**4.254
  • 1