anilsemerci
anilsemerci (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Kamremanlar Hangisi İyi??

CANON XL1 Digital mıyoksa SONY HDR-FX1 3CCD HDV HANDYCAM VİDEO KAMERA amcorder bunlardan kullanan arkadaslar tavsiyelerinizi bekliyorum........

Tarih: 27 Şubat 2007, 23:21 - İp: 88.***.**3.207
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Selam Anil48f iki defa ayni konuyu acmissin digerine cevap yazdim burayada yeniden kopyaladim

Ben Canon XL1-S lerden 2 adet var kullaniyorum ayriyetten 2 adette Canon XM2
her iki kamerada arti ve eksi yanlari var
ikisindede 3 CCD chip takili
Canon XL1-S te objektif i degistirme imkanin var yani cekmek istedigin objeye bagli dügün cekimi yapmak istersen üzerinde objektif yeterli yalniz sunu unutma XL1 var ayriyetten XL1-S bu ikinci versiyonu ikisinin arasinda teknik farkliliklar var.
Canonun bir özelligi cok iyi kullanmayi bilmen lazim mini dv kasetleri ile calisiyor
yani manuel calismasini iyi bilmen lazim neden dersen otamatik ayarda oldugu zaman cogu yerde cekimlerde isk hangi tarafta fazla ise o tarafa netlesiyor ve cekmis oldugun nesne tabiri yerindeyse karincalanma oluyor ve hos durmuyor White Balance her zaman yapman gerekir cünkü yapmazsan koyu renkli bilakis kirmizi yada kirmizi tonlarda olan bir yerde cekim yaparsan kirmizi rengi cok gfazla gösteriyor bu zaten canonun hastaligi sony de yesil canonda kirmizi renk hep problem
ben burada tv ye haber cekimleri ve dügün cekimleri icin almistim bana sorarsan canon xl1s eger kulanmasini güzel yalniz kamera alipta cekim yapmakla is bitmiyor neden dersen bunu zamaninda bende düsünmedim
örnegin cektigim kasetleri bilgisayara aktarmak icin kameralari kullandim bu büyük bir hataymis sonrada nanladim onun icin bu kameralardan almak istiyorsan ilk önce minidv player alman lazim cünkü cektigin kasetleri aktarirken ileri sar geri sar v.s kameranin kafalari kirleniyor ve her ay bakima vermek zorunda kaldim bir bakim burada asagi yukari 250 ila 500 euro arasi
sony ise canona göre daha güzel ve hdr özelligi ile sabit objektifi var netlik daha güzel ve normalinde pal cekimlerde 768 e 576 cözünürlükte dv cekimleri yapilirken bu sony hdr lerde bunu 1280 768 gibi daha fazla cözünürlük oluyor yani cam gibi görüntü alirsin tabi bunuda sadece ve sadece bilmiyorum su an Türkiyede varmi Hd okuyon tvlerde görebilirsin yani normal tvlerde bu özellik yok bence bu tür cekimler icin bizim bir 5 yada 6 sene daha beklememiz lazimki bu tvler evlerimize girmeye baslasin yani yapmis oldugun kaliteyi tv de görmek icin , yalniz bunu kaset masraflari ve playeri aksesuari ile beraber bir hayli masraf acar yani bir kamera aldigindan itibaren 1 sene icinde fiyartini cikartmasi lazim eger cikaramiyorsa bu isten zarar etmis olursun
Benim elimde ikinci el kameralar mevcut isteyen olursa buradan yollayabilirim

Video editing konusunda bir sorun olursa msn den bana ulasabilirsiniz [email protected]
Saygilarimla

Tarih: 28 Şubat 2007, 04:58 - İp: 62.***.**2.73
gulsahakca
gulsahakca (üye)
Balıkesir / Amatör

Menhaba emin bey bu güzel bilgileriniz için çok teşekkürler.Benmid sorularım olacaktı msn adresini ekledim ama sanırım siz kabul etmediniz çevrimiçi görünmüyorsunuz.ve beni kim olduğumu görünce şaşırabilirsin )

Tarih: 8 Mart 2007, 17:24 - İp: 88.***.**2.194
ademunal06
ademunal06 (üye)
Ankara / Firma

sony mc2000 derim ben. Ankara'da 2500 tl ye satılan bir yer var. al sana telefonunu da vereyim ara konuş 0532 591 06 10

Tarih: 25 Ağustos 2012, 18:51 - İp: 78.***.**0.205
studyobarkin
studyobarkin (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım sanırım fiyatı yanlış yazdınız. ben 3450tl'ye aldım ordan.2500 tl'ye o cihaz satılmaz... 1 yıl servis garantili.Tüm her yere cihaz gönderiyor adamlar.

Tarih: 2 Eylül 2012, 16:40 - İp: 78.***.**5.186
  • 1