hakan_fr
hakan_fr (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kamera Vinç (crane) Yapmak :)

Merhaba arkadaslar.
Uzun zamandir kamera için küçük bir vinç almayi düsünüyordum (diger adiyla crane, jimmy, vs..). Ama malesef burda fiyatlar çok yüksek. Bir kaç arastirma sonrasi kendim yapmayi dusundum...
aramizda bunu yapan varmidir ? plan yada semasi olan varsa sevinirim... ve tabiki bir kac foto...
su an sema çizmeye çalisiyorum bir kaç fikir var ama nasil yapacam tam emin degilim

Tarih: 17 Ocak 2014, 16:46 - İp: 137.***.**2.41
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

x veya y firması 10 senedir imalat yapıyor diyelim. İthalat yapan firmalar da var..

Siz en baştan başlamak istiyorsunuz. Yıllarca tasarımları üzerinde geliştirmeler yapmış, hataları veya daha iyi önerileri kullanıcılardan geri bildirim olarak almış kimselerin uzun zamanda aldığı yolu kısa zamanda almak istiyorsunuz..

Yol göstermekte iyi değilim ama...

Makine veya mekatronik mühendisinin bile bu konuyu duyar duymaz yapacağı şey, piyasadan çalışan bir örnek temin ederek onu kopyalamak ve Cad-Cam programları vasıtasıyla bütün simülasyonları ve gerekli parça üretimini akılcı bir şekilde organize etmek olur.

Üye bilginizde "yurtdışı" görüyorum. oralarda tasarımlar çok daha pahalı yapılıyor olmalı.. Broadcast video malzemeleri de, buraya göre daha ucuz temin ediliyor olmalı..

Otomasyon sektörüyle bağlantıya geçin diycem, ama ürünü direkt satın almak belki daha iyi...

Tarih: 17 Ocak 2014, 18:53 - İp: 94.***.**6.227
hakan_fr
hakan_fr (üye)

hocam oncelikle cevabin için tesekkur ederim.
Bende oncelikle bi jimmy alip, en azindan nasil yapilmis, nelerde degistirebilinir, püf noktalari nedir ogrenmek istedim. Fiyatlar malum, en kötü vinç burda 1000€. Ikinci el 6 aydir ariyorum ama bi denk gelmedi... kiralik vinçler var ama malesef benim kaldigim bolgede hiç yok (evet yurtdisindayim).
Türkiye'de türk mali yapan bi firma var, ama onlarinda vinc cok buyuk (11 metre) benim kullanimim için çok bence. Ben daha kucuk ve pratik bir sey yapmak istiyorum. Amacin egerki baska yapan olduysa burada, paylasmakti youtubede bi kac video var arkadaslar kendileri yapmis, bagzilari cok basarili...

Tarih: 17 Ocak 2014, 21:04 - İp: 80.***.**8.113
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Makineci - mekatronikçi teknisyen arkadaşlarınız ve bol bol sabrınız varsa, etraftan toplanan fotoğraflarla başlanabilir. Ancak ağırlık dengeleme gibi durumlar yüzünden, malzeme seçimleri uzmanca yapılmalı. Şu fotoğraflara baktım:..

Tasarım ve malzeme dayanıklılığı çok önemli noktalar...

Tarih: 17 Ocak 2014, 22:58 - İp: 94.***.**6.142
hakan_fr
hakan_fr (üye)

tesekkurler Mete hocam.
Keske kiralik bir tane bulsam, detayla nasil oldugunu bakabilirdim;

kafamdan bir plan cizdim, ve baslamadan önce bir tane "küçük" modelini yapmayi düsünüyorum. Maket gibi yani

yapabilirsem resim ve anlatimlarini buraya eklerim...

Tarih: 20 Ocak 2014, 10:26 - İp: 137.***.**2.41
minijimmyjib
minijimmyjib (üye)
Ankara / Meraklı

Merhaba arkadaşlar cobra crane yani mini jimijip arayanlar bana ulaşabilir yardımcı olurum, çok kaliteli cihazlar var elimde fiyat olarakta çok uygun, tel 5321569742

Tarih: 24 Ocak 2014, 00:29 - İp: 212.***.**1.194
minijimmyjib
minijimmyjib (üye)
Ankara / Meraklı

Merhaba bu ürünü ben yapıyorum ilgilenen arkadaşlar bana ulaşabilir,

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

Tarih: 25 Ocak 2014, 09:48 - İp: 95.***.**6.101
  • 1