koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kamera Çekimini Hdvr Yazmak İçin Sorun

değerli arkadaşlar bu haberimi dikkate alınız çok önemli
kameramda kayıdettiğim görüntüyü hdrv olarak cd ye yazdırmanın yollarını arıyorum.burada satini 15 tl ya kaydediyorlar.lütfen yardım ediniz.bu işin bir çıkışı olmalı. LCD ekranlarda bu hdvr kayıt olmadan grenli izliyorlar.bu durumda müşterilerimle karşı karşıya geliyorum.buna bir çare bulalım .lütfen yardımlarınızı bekliyorum.elimde dvd kayıt yetersiz kalıyor.hdvr kayıt lazım bu ilerde çok önemli. kasetten izlediklerinde cam gibi net.ama dvd de yetersiz kalıyor.ille hdvr kayıt lazım.yoksa LCD ekranlar bu dvd normal kayıtları cam gibi izletmiyor.karıncalanma milimetredeki nokta sayısı düşüklüğü nedeniyle kesin hdvr kayıt istiyor.buna derman olursanız sevinirim hepinize saygılar.

Tarih: 23 Nisan 2009, 20:04 - İp: 88.***.**7.198
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

koç2513417--Konuyu biraz açalım. 15 TL ye neye kaydediyorlar. Birde -Hdvr - dediğin bizim HD diye bildiğimizmi. Yani sen HD çekip HD kayıtmı vermek istiyosun. Yoksa HD çekip DV kayıtmı vermek istiyorsun. Bende karmaşa içindeyim. Ne yapayım nasıl çözerim diye araştırıyorum. Kamera ne kullanıyorsun. Şu HD olayı tepeden başladı hiç bir altyapısı yok, var ama fiatları felaket, Ben bir ara - DVCAM - çekim yapıp DV - kayıt yapsam diye düşündüm, acaba görüntü kalitesi artarmı diye. Çünkü DVCAM- kayıtları bizim normal DV sistemler okuyor . Sezondan önce çözmemiz lazım. Kolay gelsin.

Tarih: 24 Nisan 2009, 00:45 - İp: 85.***.**9.60
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ne yalan söyleyiim bende pek bişi anlamadım. 2 3 konuya girmişsin çıkmışsın. biraz daha ayrıntı.

Tarih: 24 Nisan 2009, 10:18 - İp: 88.***.**5.193
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

merhaba kasetteki görüntüyü dvd kayıt cihazınla dvd yazdırırsan .görüntü kaybı olmaz ama vcd ye azdırırsan yüzde 50görüntü kaybına ugrarsın. saygıllar.

Tarih: 24 Nisan 2009, 21:49 - İp: 88.***.**8.14
koç2513417
koç2513417 (üye)

arkadaşlar hdvr kayıtları dvdye atıyorsun ama 1,5 saatlik görüntü 20 gb oluyor.hdrv görüntü çözünürlüğü çok yüksek. kasedi eski kayıt biçiminde normal dvdye atıp plazma ekranda seyredince akıcılıkta grenleme ve görüntü de de karelenme oluyor. yani normal dvd formatı çözünürlükte yeterli değil.plazma ekranlar çok hassas.bunu burada 1 kişi yapıyor kayıt elime geldi.işin garip tarafı ses ve görüntü dvd de ayrı kanallarda kayıtli. o kadar net ki arkadaşlar inanın sanki ekranın içindesiniz. sırrı bu kayıtta. ben bu plazma ekranların çözünürlüğüne eşdeğer hdrv kaydı dvdye atan sırrı arıyorum. bu adamın kaydını total video converter denilen programda vcd ye attım inanın cam gibi.bu kayıt tv stüdyolarında yeni başladı.saati 15 tl ya aktarıyorlar .kasetteki en ince detayı emiyor ve gren asla olmuyor..ama sırrı vermiyorlar.yardımlarınızı bekliyorum.
not:ben sinazzi denilen program kullanıyorum ve orjinal kartı var ama plazmaları hiçbiri kandıramıyor.ama bu kaydı kasetten plazma tv ye verince cam gibi yani olay kayıtta.ille hdrv kayıt lazım plazma ekranlara.

Tarih: 25 Nisan 2009, 17:54 - İp: 88.***.**0.47
ego37
ego37 (üye)

merhaba harddiskli hd dvd kayıt cihazları var piyasada. görüntüyü hardiske yazdırıp.sonra hızlı şekilde dvd ye yazdırıyorlar.bu cihazlar piyasada var. linkleri yollarım.siz ise lcd ekranda izlerken HDMI ckışlı görüntü yükseltici. kaplolar var720p yi 1080p yükselticili kaplolar bunları kullanmanız gerekli.

Tarih: 25 Nisan 2009, 23:05 - İp: 88.***.**5.87
ego37
ego37 (üye)

http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=RDR-HX780/B

#ego37' tarafından 25.04.2009 23:10:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Nisan 2009, 23:09 - İp: 88.***.**5.87
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

koç2513417--Sana gelen görüntü D V D- ye mi kayıt yapılmış, ve kaç saatlik görüntü kaç gb kayıt yapılmış. Buradan yola çıkalım. Sanıyorum bir yazılım la hallediyorlar.
Gelen kayıt Blue Ray- mi. Blue Ray ise çözünürlük yüksek ve kapasite çok geniş.
Bizde yapıyoruz ama , yaptırdığın kayıttan tekrar yaptırıp bana gönderebilirmisin, karşılaştırıp değerlendiririm. Fark varmı aynımı. İyi çalışmalar.

Tarih: 26 Nisan 2009, 00:06 - İp: 85.***.**6.216
ego37
ego37 (üye)

http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=VRD-MC5

Tarih: 28 Nisan 2009, 22:51 - İp: 88.***.**3.15
koç2513417
koç2513417 (üye)

amatör üye kastamonu daki arkadaşım teşekkür ederim.sorun çözüldü. bir de hd kayıt yapan bilgisayar kartları satışına istanbulda başlanmış.çok pahalıymış.vallaha kayıtları süper mi süper.tavsiye ederim
kasetin detaylarını emiyor adeta. tüm arkadaşlara duyurulur.artık dvd normal kayıtlar elveda zamanı.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 14:54 - İp: 78.***.**3.142
  • 1