vetmemo
vetmemo (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Hdv Kamerami Dv Mi?

bu aralar kafam bayagi karisik; HDV mi DV mi?
tabiki HDV , dedigini zi duyar gibiyim
bende öyle düsünerek aldim bir Sony HVR HD 1000,, Kamera fiyat performani bakimindan cok iyi,,fakat isigi zayif ortamlarda yetersiz,,3CCD olsa renkler daha canli olurdu:-(
HDV olayina gelince HDV kalitesi kasetten disari cikmadiktan sonra ne isimize yarar? DVD ye ayni kalitede gecemiyorsun ,,,

sanirim daha zamani var; belki HDV cd ler cikar ve HDVD rekorderler..

Tarih: 22 Kasım 2008, 00:39 - İp: 84.***.**4.139
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ileriye dönük yatırım için düşünürsen bence biraz bekle derim.

Tarih: 22 Kasım 2008, 02:39 - İp: 88.***.**2.20
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Blu Ray yazıcılar var zaten ama pahalı.

Ayrıca HDV yi pcniz varsa pc ye atıp LCD yada plazmaya bağlayıp izlemek mümkün.Yada PS3 formatına gönüştürüp PS3 te izleyebilmek gibi.

Tarih: 12 Aralık 2008, 01:16 - İp: 92.***.**8.147
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

hdv kameralar daha iyi bence ama beklemek lazım fiaytlar cok yüksekzamanla düşer.avrupa ülkelerinde ucuz bizim ülkeye bir giriyor gümrüktü vergiydi 2 katına cıkyor.sizcede üyle degil mi

Tarih: 13 Aralık 2008, 01:05 - İp: 88.***.**9.136
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

bu dv ve hdv kameralar cok nazik ve hassas . panasonic md9000 ve md10000 ler internet sitelerinde cok şikayet var eski kameralar daha saglamdı ve halen kullanılıyor. vhs ve s-vhs ler m3000 m3500. m10.harika makinalar.bende panasonic m10 var 11 yıldan beri taş gibi halen çalişıyor.saygılar.

Tarih: 13 Aralık 2008, 01:09 - İp: 88.***.**9.136
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

hangi kamerayi kullanmak istedigin kamerayi hangi alanda kullanmak istegine bagli hdv kamera ile yaptigin cekimleri su anki teknoloji ile sadece bluray disklere yada hdv kasetlere koyup müsteriye vermen gerekir bugün hdv player ler sadece stüdyülar icin var playerlerin fiyati 5000 ile 28000 euro arasinda oynuyor birde televizyon önemli full hd yada hd ready okuyan plasma tvlerde bunun farkini görebilirsin hdv ile genisligi 1800 pixelden baslar normal bir pal sistemde mini dv lar yada dvd de görüken 720X576 pixeldir

yani hdv kamera ile cekim yapmak su an bizim imkanlarimizla pek mümkün degil belki bir 10 yil sonra bütün evlere full hd tv ler girerse olabilir yok ama bir film sirketinde calisiyorsaniz o baska

dv kamera ise bugün kasetin tanesi 60 euro mini dv demiyorum normal dügün cekimleri icin kullanmak isterseniz 6 saat lik bir dügünde 360 euro sadece kaset fiyati olur buda dügün sahiplerine en az calismasi cekim kesim 2000 eurodan asagi olmaz bunu verecek cok az insan cikar sosyeteden bahsetmiyorum onlar cektiriyor

Hala dügün cekimlerinde 320 pixellik VHS Kameralar kulanirken ama sorsaniz digital cekim yapiyoruz diye tanitim yaparak piayasadaki zaten zor olan rekabeti dahada zora sokarak ticaret yapamaya calisirken HDV a dönmek bilmem benim icin cok zor en iyisi benimde su an kullandigim mini-dv kameralar 3ccd ile basiniz agrimadan rahatlikla kullanabilirsiniz kasetin tanesi 3 euro

HDV yada DV normal TV ve Film sirketleri haric pahali bir hobi
saygilarimla

#eminakca' tarafından 18.12.2008 23:12:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Aralık 2008, 23:09 - İp: 92.***.**0.145
  • 1