simplyfun
simplyfun (üye)
İstanbul / Amatör

Hd Kameralar Hakkında

Arkadaşlar merhaba,

Yakın bir zamanda bir Hd video kamera almak istiyorum. Son bir aydır fiyat fayda analizi yapmaya çalışıyorum. O kadar kafam karıştı ki. Önce Sony'nin birkaç modeli üzerinde duruyordum ardından sanki canonunkiler daha iyi çekim yapıyormuş gibime geldi. İlgilendiğim modellerle ilgili çeşitli sitelerde amatör çekilmiş filmler izledim. Gün geçtikçe kafam daha da karışıyor. Bu işin üstadı olan sizler şu fakire bir yol gösterseniz. İlgilendiğim modeller;

Canon HF10, HG10, HV30

SONY HDR-CX11E, HC9E, SR10E, CX6EK

Önerilerede açığım. Şimdiden vakit ayırıp yardımcı olan üstadlara teşekkürler.

Tarih: 15 Kasım 2008, 22:01 - İp: 62.***.**7.215
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

kullanacağın yere göre kamera seçmelisin. Bilindiği üzere bu aralar piyasa biraz karışık aciliyeti yoksa şimdi alma biraz bekle derim.
..
(ekonomi uzmanı kesildim değilmi) (nede anlarımya)

Tarih: 16 Kasım 2008, 02:59 - İp: 88.***.**4.177
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Hd konusunda Canon gerçekten çok kaliteli SONY HD CAM kameralar bile Canon optik kullanırken.

Canon HD kameralar da External Af sensör varken(daha hızlı odaklam),25P progresif mod(sineme etkisi) varken, CMOS konusunda ki kendini ispatlamışlığı, ayrıca SD karta kayıt yapan HF11 modelinde 24MBPS veri aktarımını yakalamışken, Diğer Sony kameralar 16Mbps çekim yaparken Canonlar 17Mbps veri aktarımlarına sahip.

Hd alınacaksa CANON alınır.Hd lens teknolojisi konusunda mükemmel üretimlere sahiptir.

#e0s' tarafından 12.12.2008 01:51:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Aralık 2008, 01:32 - İp: 92.***.**8.147
tay_1453
tay_1453 (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Uluslararası bir haber ajansında kameramanlık yapıyorıum. Cihaz tercihinde ilk etapta Sony diyecegiğim BODY için, ama OBJEKTF'te ise HAYATTA CANON'dan VAZGEÇMEM. bu sadece benim değil bir çok TV'de çalışan haber kameramanlarının tek tercihi... Onlarca insan yanlış malzeme tercihi yapmaz... Kaliteli Objektif ile yıllarca sorunsuz çalışma şartların oluşuyor.

Tarih: 24 Ocak 2009, 15:04 - İp: 85.***.**2.191
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

SONY nin HDD HD kameralarında veri aktarımı 16Mbps dir.

Canon da ise son çıkan tüm HDD HD ve Flaş memory olan HD kameralar 24Mbps veri aktarımına sahiptir.

Son çıkan Legria serisi HD kamera konusunda mükemmeli sunmakla birlikte SONY bu konuda Canon un çok gerisin de kalmıştır.SONY video kamerada sürekli kullanıcılar tarafından bu işte 1 numara bilinir.Ama bu artık öyle değil.

HD kamera konsunda kesinlikle Canon her modeliyle Sony kameralardan çok daha başarılıdır.

Tarih: 24 Ocak 2009, 21:09 - İp: 92.***.**8.147
vitalen
vitalen (üye)
İstanbul / Amatör

Ben birçok makina kullandım....

Şu an Sony HDR - 12 E kameramı 8 aydır kullanıyorum.... Profesyonel SLR makina kalitesinde resim de çekebiliyor....

Özetle ;;;; Kamera diyince SONY.... Objektif , Sensör ve diğer özellikleri bakımından mükemmeldir....

Tavsiyem :::: HDR - 12E almandır....
Zira bu makina ;;; Hem 120 gigabayt lık harddisk 'e ve memory karta kayıt yapabilmektedir...

HDR - 11E ise ;;;; aynı makinanın harddiski olmayan versiyonudur....
Şimdi yüksek kapasiteli kartlar var... Bu nedenle bunu da tercih edebilirsin....

Diğer kameralara hiç bakma, sonra bir de fotoğraf makinası almak zorunda kalırsın..

Sony 11 ve 12 E serisi ;;; Fotoğraf ve Video ihtiyaçlarına tam çözümdür....
10 mpiksel kaliteli resim de çekiyor....

Makinadan , başka ne istersiniz ki .....

Tarih: 26 Mayıs 2009, 23:50 - İp: 85.***.**4.185
  • 1