iso26
iso26 (üye)
Bilecik / Amatör

Görüntü Kalitesi Hk. Yardım Talebi....

arkadaşlar merhaba düğün salonlarında kamera işleri yapıyorum benim sıkıntım farklı bir düğün salonun işini almak için görüşmeye gittim benden görüntü istediler...
SONY HD 1000 E kamera aktarım cihazı SONY VRD-MCD(aktarım daha hızlı ve basit )HQ olarak aktarıyorum kaseti SP 60' 16:9 kayıt yapıyorum....

şimdi düğün salonunda PANASONİC MD 1000 ile çekim yapmışlar LP 90' 4:3 kayıt biçimi aktardıkları dvd de 4:3 aktardıkları cihazı bilemiyorum...

bu elemanların görüntü kalitesi benimkinden daha iyi ve net bir görüntü var benim yaptığım dvd de çok ince (dikkatli bakınca belli oluyor)gölgelenme gibi ince ince çizgiler var...bunun sebebi ne olabilir iyice kafaya taktım çünkü takıntı oldu bende...

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim....

Tarih: 1 Kasım 2011, 21:28 - İp: 85.***.**1.41
hbaysal
hbaysal (üye)
Kastamonu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sevgili İso26, 16,9 ve 4,3 Tv ekran biçimidir. 4,3 kare ekran, 16,9 uzunekran tv ler için yapılan çekimdir. Görüntü kalitesini etkilemez. Bende düğün çekimleri yapıyorum. DV pal (avi) ayarında PC ye görütülerimi aktarıyorum. Avi olarak Nero veya adobe premieri kullanarak DVD ye atıyorum. Görüntü gayet güzel, hiç şikayet gelmiyor. bazı arkadaşlar LP-SP ayarlarının çekim kalitesini etkilediğini söylüyorlar ancak ben LP ayarında çekiyorum. arasında bir fark görmüyorum. iyi çalışmalar dilerim.

Tarih: 2 Kasım 2011, 00:57 - İp: 85.***.**4.85
  • 1