zeynepfoto
zeynepfoto (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Dvd Den Mini Dv Kasete Kayıt

Arkadaşlar dvd deki görüntüyü mini dv kasete ne ile ve nasıl aktarabilirim?Yapabilen arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum?Yanılmıyorsam in girişli bir mini kamera lazım,öyle bir kamera biliyorsanız yzarmısınız...Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 22 Ağustos 2012, 11:01 - İp: 213.***.**4.130
kamera54
kamera54 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Standart handycamlerde video-audio in bulunmuyor. Bunun için kameradan ziyade bu kasetleri play/record yapabilen cihazlar var.

Ama bunu neden yapmak ister ki DVD sahibi?

Yani DVD'yi riplemek, sonra dosya boyutun düşürmek için DivX'lemek gibi işlemler bilinen yollardır, mantıklıdır.

Ama bir DVD yi tekrar dijital ama sonuçta güvenliği olmayan manyetik bir ortama neden geri depolamak isteriz ki?

Siz amacınızı yazarsanız belki de bilinen başka çözümler çıkabilir.

Tarih: 22 Ağustos 2012, 13:24 - İp: 46.***.**3.230
zeynepfoto
zeynepfoto (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Üstad,karta çekim yapan kamera alıyoruz,müşteri illaki ben kaset isterim derse diye böyle bir araştırma yapmak istedim.Karttan pc ye oradan da kasete aktarıp verebilelim diye tabiki kaset isterse...

Tarih: 22 Ağustos 2012, 17:38 - İp: 213.***.**4.130
hbaysal
hbaysal (üye)
Kastamonu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşım, Videolarınızı el kameraları ile tekrar kasete atamazsın. Ben Sony 1000 kameram ile Adobe premire programı ile kasete tekrar yükleme yapıyorum. "EXPORT-EXPORT TO TAPE"

Tarih: 23 Ağustos 2012, 00:05 - İp: 78.***.**6.233
nurikaya
nurikaya (üye)
Uşak / Özel Gün Fotoğrafçısı

bazı handycam ve profesyonel kameralarda Av in girişi bulunur.Av out ile RCA görüntü almanın tam tersi. handycam'in Lcd ekranında DVD playerin görüntüsünü gördüğünüzde işlem tamamdır. elinizdeki handycamlerin bu özelliğini araştırın.genelde üstmodellerde olan artı biz özellik.handycam kameraların bazı modelleri bunu yapabiliyor...

Tarih: 28 Ağustos 2012, 14:06 - İp: 78.***.**0.183
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

müşteriyi yönlendirmek siz fotoğrafçıların elinde. Eğer konuyu düzgün anlatırsanız müşteri illa da kaset isterim diye saçma bir istekte bulunamaz. karta çekim yapmanın bir çok avantajı var.
1- Müşteriye DVD yazıp verebilirsiniz (kötü tercih çünkü SD)
2- SD kart maliyetini yansıtıp SD kart verebilirsiniz (HD)
3- Müşterinin kendi taşınabilir USB diskine kopyalayabilirsiniz (HD)
4- Blueray oynatıcısı varsa Bluray diske yazabilirsiniz (HD ama pahalı çözüm)

Tarih: 28 Ağustos 2012, 22:57 - İp: 78.***.**7.90
  • 1