doctorboom
doctorboom (üye)
Balıkesir / Amatör

Düğün İçin 2. El Kamera Tavsiyesi

Üstadlarım Merhabalar,
Küçük bir ilçede Kamera çekimi yapıyorum uzun süredir. İlçemizde düğünler genelde Köy Meydanlarında Yapılmakta. Ve ışıklandırma olarak 2 yada 3 projektör kullanılmakla birlikte malum bilinen Elektrik kablosu üzerine döşeli akkor ampuller.

İlçeye ilk geldiğimde Düğün çekimleri ölü fiyata yapıldığı için kameramı satmak zorunda kaldım. ORtalama 100 lira şuanda bile...

Sormak istediğim soru şu: İkinci el Panasonic Mdh1 Model Kameralar yaklaşık 1500 2000 lira civarlarında benim bütçem 2000 -2500 lira arasında.

Kafama Takılan soru şöyle: Panasonic Mdh1 Hafıza Kartına kayıt yapmakta. Bunun akranı model Sony MC1500 ise aklımın bir kenarında yatıyor.

Sorum ise şöyle:

Panasonic Mdh1 + steadicam + Tepe lambası ( Bütçe buna yetiyor.)

Yada Sony Mc1500 (İKinci eli 2600 civarında)

Önerileriniz benim için önemli yardımcı olursanız sevinirim

Şimdiden Deklanşör ve klavyenize sağlık.

Tarih: 7 Ağustos 2014, 22:59 - İp: 88.***.**9.178
bgtv
bgtv (üye)
Bingöl / Amatör

merhabalar öncelikle
Bir düğünde kameramanlık yapmak istiyorsan sana bir abi yada bir kardeş nasihatı.

Ben 1989 yılında ilk kulandığım kamera national adında bir kameraydı,daha sonra panasonik kullandım,Panasonikten cok memnundum m3000 ve m 3500 kamera ydı,Daha sonra sony hdr fx1 kamera kulandım ama beni tatmin etmedi,

Nededn diyeceksin Ben şu anda CNN Türk'ün muhabirliğini yapıyorum Elimde Kendi kameram var JVC GY HD 110 Süper kamera ama tamamen manuel bir kamera her ayarını kendin yapıyorsun,

Gelelim sony'e Sony asla alma 2000,1500 ve 1000 modellerinin içini gördünmü bilmem ama içine küçük el kamerası monte edilmiş gerisi boş ağır gelmesi içinde içine kalın saclar koymuşlarki vatandaşı kandırsınlar sony en berbat kamerasını bu kameralarda ve bu modellerde yaptı.Sony'in ismi var ama kendisi yok.

DÜĞÜN İÇİN ALACAKSAN SANA TAVSİYE EDECEĞİM KAMERA ŞU HEM BİRAZ ONLARDAN PAHALI HEMDE YARI PROFESYONEL SADECE DÜĞÜN İÇİN DEĞİL İLERİDE BAŞKA ÇEKİMLER İÇİNDE KULANABİLECEĞİN BİR KAMERA PANASONİK AG-HMC80 AL DİĞER PANASONİK-------BU KAMERAYI MD 1000LERLE KARIŞTIRMA ARAŞTIR ONDAN SONRA AL AMA SONY ALMA

Tarih: 25 Ağustos 2014, 16:04 - İp: 195.***.**0.20
doctorboom
doctorboom (üye)
Balıkesir / Amatör

peki hocam ben sadece akşam düğün bölgesinde çekim yapacağım. zaten fiyatlar düşük olduğu için Büyük bütçelere gücüm yetmez. MC 2000 değilde mdh2 peşindeyim. lens daha geniş açı ancak iki şüphem var. birincisi özel bir kart kullandığını duydum kayıt için. ikincisi ise iso sıkıntısı. eğer gece çekiminde başarı için noise yapacaksa sıkıntı büyük olur. Steadicam aldım sırf bu iş için. Bana kalırsa çok şahane küçük kameralar var. ancak milletimiz gösteriş meraklısı olduğu için maalesef büyük bir kamera olması lazım. Eğer imkanın varsa mdh 2 için kullanımı ve yorumları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

iyi forumlar.

Tarih: 26 Ağustos 2014, 01:50 - İp: 88.***.**4.139
doctorboom
doctorboom (üye)
Balıkesir / Amatör

birde hocam bahsettiğiniz kamera bumudur?

Panasonic Sahibinden

Tarih: 26 Ağustos 2014, 01:54 - İp: 88.***.**4.139
bgtv
bgtv (üye)
Bingöl / Amatör

merhabalar güzel kardeşim
size aslında bir tavsiyem var kasetli olan bir kameranın yerini hiç bir kamera tutmaz aslında çünkü hem ömürlük kalıyor vereceğin müsteride...Kaset ve DVD'Yİ Müsteriye verdikten sonra iş bitiyor

Kartlı kamera ise Belegesel,klip,Tanıtım filmleri için geçerli birde pratik aslında,Ama yok ben kartlı bir kamera alacağım derseniz düğün çekeceğim ama çok iyi muhafaza etmeniz lazım çünkü Riski çok büyük Yalnışlıka Müşterinin Düğününü silerseniz Geri getirseniz bile çok iyi çalışmaz,Yada silinmezse dahi Müşteriye bir dvd verdiniz diyelim Müşteri 1 ay felan izledi çizlidi gelip siden isterse tekrar sizdede yok ise sıkıntısını yaşarsınız,O yüzden hem kartlı kamera alacaksanız Arşiv tutmanız içinde en az 2 telebayta hard disk almalısınki arşiv tutasın,

Tarih: 27 Ağustos 2014, 13:18 - İp: 195.***.**0.20
buzdagi
buzdagi (üye)
İçel / Amatör

panasonıc mdh2 aynı anda cift karta yazabiliyor o yonden sıkıntı olmaz kameranın yazma hızı 28 mb/s alacagın kart class10 yazma hızı enaz 30 mb/s olsun ben kendime arsiv almıyorum blu-ray yazıcı ve dısk aldım ha modunda 3.5 saatlik goruntuyu 25gb lık diske yazdırabilirsin kaset yerine musteriye vermek için

Tarih: 3 Eylül 2014, 20:56 - İp: 37.***.**2.79
  • 1