peryodertyui
peryodertyui (üye)
Nevşehir / Amatör

Düğün Çekimi İçin Sony Hd 1000

merhaba sevgili dostlar.
ben kasabada yaşıyorum. civar köy ve kasabalara düğün çekimlerine gidiyorum. panasonic m 3500 var ama hiç memnun değilim çok problem çıkarıyor görüntü kalitesi berbat.
bir arkadaşım bana sony hd 1000 i önerdi ..
bu kamera nasıl sizce arkadaşlar ? görüntü kalitesi iyimi ?
hangi fiyat aralıklarında almalıyım.. bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
0542 550 44 07 eğer satmak isterseniz beni arayın bekliyorum mesajlarınızı ve tlfnunuzu bilgilendirmek içinde arayabilirsiz. tşkler

Tarih: 3 Nisan 2012, 19:52 - İp: 188.***.**5.40
birsahil
birsahil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kameranın en önemli parçalarından biri görüntü alıcı sensördür. AG-HMC81 kamerada 1/4.1 inch 3.05 Megapiksel
progressive 3MOS sensör bulunur. Peki 3MOS ile 1MOS'un farkı nedir? 1MOS sensörde sensöre gelen ışık renk
filtresinden geçer ve tek sensöre gelen ışık miktarı emilir. 3MOS sensörde ise ışık prizmadan geçerek 3 ana renge (RGB)
ayrılır ve 3 farklı sensör üzerine direkt olarak gelir. Bu sayede tek sensöre göre 3 kat daha fazla ışık kullanımı sağlanır.
Sonuçta renkler daha canlı, daha doğal ve profesyonel görüntü kalitesi elde edilir. Görüntü sensörden itibaren kayıt edilene
kadar bir dizi işlemlerden geçer. Profesyonel kameralar ile tüketici grubu kameraların en önemli farklarından biri de bu
prosesin birbirinden farklı dizayn edilmiş olmasıdır. Tüketici grubu kameralar daha yumuşak görüntü ve parlak renkler
sunarken, AG-HMC81 kamera daha net, detaylı görüntü ve doğal renkler sağlar.
2. AVCHD (Full-HD) ve DV (SD) kayıt özelliği sayesinde mevcut miniDV kasetli kameralarla birlikte 2-3 kameralı çekimler
yapmak veya kasetli kameradan kartlı HD kameralara geçiş yapmak isteyenler için ideal bir kameradır. 32GB lık SDHC
karta 120dk 25Mpbs DV avi kaydı yapmak mümkündür. Kartlı kameranın mini-DV kasetli kameraya göre avantajlarından
biri de videoyu bilgisayara aktarma süresinin ortalama 4 katı hızlı olmasıdır. 1 saatlik kaseti 1 saatten önce bilgisayara
aktarmak mümkün olmazken, Class10 SDHC kartla ile 1 saatlik görüntü 15dk gibi kısa bir sürede aktarılabilmektedir.panasonic AGHMC 81 ÖNERİRİM

Tarih: 3 Nisan 2012, 21:05 - İp: 88.***.**8.58
ademunal06
ademunal06 (üye)
Ankara / Firma

hd 1000 mini dv kameradır. karta çekim yapmaz. 2900 tl'ye 1 yıl garantili Ankara'da satıyorlar. ben hep ordan alıyorum çok da memnunum. bir de oraya bak istersen telefonu 0532 591 06 10 iyi günler

Tarih: 25 Ağustos 2012, 21:47 - İp: 78.***.**0.205
  • 1