bulentulker
bulentulker (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Daha İyi Görüntü Nasıl Elde Edebilirim..

Merhabalar...
Sony HXR mc 2000e ile düğünlerde 16:9 std mpeg formatında kamera çekimi yapıyorum.. Bu görüntüleri Pınaccle Studıo ile editledikten sonra çok sıkıştırmamaya gayret ederek (Orgınal görüntülerin değeri 4 gb ise edititlemede de o kadar değerde video kullanmaya çalışıyorum)AVI 16:9 DVD ye çıkış alıyorum.. Görüntüler fena değil açıkçası fakat orgınal görüntüleri flash dıskle 107 ekran televizyonda oynatıyorum Orgınal görüntüler o kadar güzel ki sanki full HD . Fakat DVD kopyada bu başarı mevcut değil. Bir yerlerde hata yapıyorum ama nerede olduğunu çözemedim..Avı formatı yerine Mpeg-dvıx vb bir çok formatta çıkış aldım sonuçta görüntüler hemen hemen aynı bu konuda fikir ve önerilerinize ihtiyacım var.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.. Herkese iyi çalışmalar...

Tarih: 24 Mayıs 2012, 07:16 - İp: 88.***.**0.248
ruhname
ruhname (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

bendede ayni camera var bene pinnacle kullaniyorum kayit ederken dvd olarak ve best kalite kayit ediyorum gayet guzel oluyor haa bu arada kayiti full hd kayit yapiyorum std degil

Tarih: 24 Mayıs 2012, 19:37 - İp: 87.***.**9.48
bulentulker
bulentulker (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

3 saatlik bir öekim full hd kaç gb tutuyor..Ve kaç dvd ye yazdırıp müşteriye veriyorsunuz.. Sıkıştırıp kaydediyorsanız sonuçları nasıl acaba...

Tarih: 25 Mayıs 2012, 23:50 - İp: 88.***.**0.248
turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

1 Dvd ye kayit yapiyorsan atiyorum 1 saatti gecince kalitesi düsüyor pinnaclede görmek mümkün ne kadar yükleme olursa o kadar kalite düsüyor ben herzaman 2dvd de veriyorum 1 bucuk saat olarak cekilen eger 3 saat cekim yapilmissa tomlam olarak

Tarih: 26 Mayıs 2012, 00:03 - İp: 89.***.**0.215
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

dvd sayısını artırmak kalitede artışa neden olabilir, doğru.

Tarih: 26 Mayıs 2012, 00:56 - İp: 88.***.**4.221
cagrikaya
cagrikaya (üye)
Afyonkarahisar / Stüdyo Fotoğrafçısı

Dv formatında kayıt yapacaksın dvdyede atsan görüntüde bozulma olmuyor gayet kaliteli bi sekilde izleyebilirsin.

Tarih: 9 Temmuz 2012, 17:45 - İp: 85.***.**5.237
  • 1