vetmemo
vetmemo (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Cift Kameradan Dv Kablo İle Direkt Kayit

arkadaslar cift kameradan dv cikti ile PC ye direkt görüntü alip gerektiginde mischen-edit ( türkce ne deniyor karma görüntü) yapabilirmiyiz?

miscpultla edit yapip SVHS kablo ile PC ye gectim kalite pek hosuma gitmedi..
iki kameradan kaset kayitlarini PC ye gecmede bi sorun yok genelde öyle yapiyorum kalite dört dörtlük oluyor..

dedigim gibi direkt PC ye gecmek ve mischen yapmak hem zaman acisindan hemde Salonda direkt görüntü acisindan daha avantajli olacak, hemde Kamera ömrünü uzatacak

#vetmemo' tarafından 04.05.2010 21:05:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Mayıs 2010, 20:45 - İp: 217.***.**9.62
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

o iş için mikser alman gerekir tek bilgisyarla yapamazsın

Tarih: 5 Mayıs 2010, 16:04 - İp: 78.***.**4.67
vetmemo
vetmemo (üye)

mixer var zaten dostum, analog SVHS ve BNC giris cikisli, kameradan mixere analog mixerden DV-Analog dönüstürücüden Dv Kablo ile PC ye gecmeyi düsünüyorum yoksa; DV giris cikisli Mixerler 10.000€ dan basliyor...

Ilginc bir durum var nedenini anlayamadim:
Kameradan mixere BNC ile girislerde PC ye gecen görüntünün üst tarafinda hafiften bozulmalar oluyor , oysa SVHS ile giriste ayni hata olusmuyor..

Tarih: 6 Mayıs 2010, 16:23 - İp: 217.***.**4.104
studyo_d
studyo_d (üye)
Düzce / Stüdyo Fotoğrafçısı

PC ye DV girişinden kayıt yapan pek kimse yok, hatta böyle bir bağlantının varlığını bilen bile az sayıda insan var.
İki kamerayı aynı anda PC ye bağlayıp ne yapacağını anlayamadım 3D kayıtmı yapacaksın ???

Ben dv den PC ye 7 sene aktarım yaptım, bu söylediğin durum bendede olmuştu. Bu bağlandıda garip şeyler olabiliyor. Bilinli-Bilinçsiz DV kabloyu değiştirdim sorun düzeldi. (deneme -yanılma)
Teknik bilgimiz olmadığından akışına bırakmak zorunda kaldık. Ayrıca DV bağlantı hakkında teknik bilgisi olana henüz raslamadım. Bir keresinde kameranın dv girişi değitirmek icap etti Kadıköy'deki bilgisaycılarda aradım adamlar böyle bir girişin varlığından haberleri yok. Bilgisayar tamircisinin masasındaki laptop da bu giriş var ama adamın haberi yok. Bu nedir diye bana sordu.
Kısaca aradığın cevabı burda bulabileceğini sanmıyorum.

Tarih: 13 Mayıs 2010, 18:08 - İp: 78.***.**3.174
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

edius sistemlerine baktınızmı?

Tarih: 16 Mayıs 2010, 08:03 - İp: 88.***.**4.187
vetmemo
vetmemo (üye)

"Studyo_d" arkadasima;
yapmak istememdeki sebepler kisaca;
1-mixerle gecilen görüntüde acayip bi kalite kaybi görüyorum ki mixer orta klas ta bir marka( Panasonik MX 12) SVHS yada BNC giris cikisli

2-iki kameraya cekilen Kaset toplamda ortalama 10 adettir, bu da; 10 saat kamerayi pc ye baglamak ve calistirmak demek dügün sonrasi...

3-DV (IEEE1394/iLink) cikti ile orjinal kalitede SD veya HD görüntüyü kalite kaybi olmadan PC ye gecebiliyruz..

Özetlersem; KALITE ve ZAMAN diyebilirim..

remi dostum;
mix yapan PC karti na rastlayamadim; daha cok hd mixerler var Data video da oldugu gibi en ucuzu 5.000,€ dan basliyor..
tesekkür ettim...

#vetmemo' tarafından 20.05.2010 18:11:53 tarihinde düzenlendi.

#vetmemo' tarafından 20.05.2010 18:12:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2010, 14:39 - İp: 217.***.**4.177
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

vetmemo edius demedim zaten onun sistemlerine yani sitesine baktınmı demek istemiştim. http://www.avkom.com/Categories/Intro.aspx

kendim bizzat yapmadım lakin bir yerden duymuştum. jimyjib alalım demiştik onu alacağımız şahıs birden çok kamerayı bir sisteme bağlayabilecek mixerden bahsetmişti bana. bugüne kadar hiç eksikliğini hissetmemiştim bu sistemin.

Tarih: 3 Haziran 2010, 06:57 - İp: 85.***.**4.117
fotonevzat
fotonevzat (üye)
Uşak / Firma

aynı anda 2 bağlantılı kayıt yapan bir bilgisayar malesef yok mıxer şart bende bu konu üzerinde arştırmayapıyordum mixer olmadan olurmu dıye ama olmuyor

Tarih: 4 Haziran 2010, 15:21 - İp: 88.***.**4.196
  • 1