ardacan100
ardacan100 (üye)
İstanbul / Amatör

Capture Edilmiş Mini Dv Kaset Tarihi

elimde mini dv den capture edilmiş avi formatında dosyalar var ama kasetlerin kayıt tarihleri bulmam gerekiyor sağ altta belirtsin istiyorum hiç olmadı sadece göstersin dvd üzerine yazarım kalemle yeter.bu avi dosyalarında bu bilgiler varmıdır biraz araştırdım capture ederken öğrenebiliyomuşuz galiba.

dvdate adlı programı denedim yapamadım. render etti falan inlay modu vardı denedim olmadı.farklı günlerdeki çekimlerde tarihi sağ altta 5 sn belirtsin seçeneklerini işaretledim oldugu gibi verdi görüntüyü 15dk sonunda

Tarih: 2 Haziran 2012, 13:41 - İp: 85.***.**2.226
kamera54
kamera54 (üye)
Yurtdışı / Amatör

1394 (firewire) üzerinden capture ediyorsanız görüntü hala dijitaldir ve play eden handycam üzerindeki bir tuş ile (genelde info) sözkonusu tarihi ekrana verebilirsiniz.

Capture edilmiş dosyalara capture anında bu bilgi verilmemişse işiniz zor. Ama mantık olarak görüntü hala dijital olduğu için bu bilgiyi okuyup çırabilen bir yazılım olabilir diye düşünüyorum.

Tarih: 2 Haziran 2012, 14:17 - İp: 81.***.**3.207
ardacan100
ardacan100 (üye)
İstanbul / Amatör

kameradan açtım date code kısmını ama göstermiyor sadece tireler var boşuk yani tireleride bilgisayarda gostermiyoar capture ederken yazsada göstermez galiba video üzerinde.o zaman kasetin kendisindemi kapalı date code yani ?

Tarih: 2 Haziran 2012, 14:26 - İp: 85.***.**2.226
turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Capture yapildiktan sonra pinnaclede cekimlerden resim alabilirsin ve bu resimin altina bakinca hangi tarihte cekildigi okunacaktir diye düsünüyorum

Tarih: 18 Temmuz 2012, 14:51 - İp: 152.***.**3.1
  • 1