bateli
bateli (üye)
Kayseri / Amatör

Canon Xm2

bende canon xm2 var bu alet te beyaz ayarini yaptiktan sonra renk ayarini otamatige aliyorum fakat bir kac dakika icinde renleri tekrar karistiriyor. bu konuda yardim ederseniz sevinirim.

Tarih: 30 Ocak 2009, 01:48 - İp: 84.***.**5.253
vetmemo
vetmemo (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

..Manuel yapip otamata aliyorsunuz manuel de kalmasini beklemeyiniz...

madem beyaz ayarini manuel yaptiniz WB ayarida preset te kalmali bence....

Otomatikten kameranin cekim modunu kastediyorsaniz; tam otomatik ayarda makina yine kendisi ayarlayacaktir renk ayarini..

Tarih: 30 Ocak 2009, 23:15 - İp: 89.***.**2.143
bateli
bateli (üye)
Kayseri / Amatör

bende bu kameradan ikitane birisinde sorun yok beyaz ayarini yapip otamatige aliyorum salondaki butun renklere uyuyor ama ayni marka diger kamera beyaz ayarini yaptiktan sonra otamatige aliyorum objektifin önüne sanki yesil bir perde iniyor.otamatialmasam 3 ya da 5 dakika sonra salonun regi degisiyor yine yesil bir perde iniyor sebebini bilmiyorum.

Tarih: 31 Ocak 2009, 01:58 - İp: 84.***.**1.107
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

yanlış beyaz ayarı yapıyorsun. Otomatikte bırakmanı öneririm. tabi bu makina bende yok. dolayısıyla tahmini söylüyorum.

Tarih: 2 Şubat 2009, 15:38 - İp: 81.***.**6.16
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

manuelde yapılanan bir wb ayarı auto ya alınca makinanın kontrolündeki programa geçeceğinden sizin yaptığınız beyaz denge ayarını iptal edecektir. ya manuelde çekime devam edin ya da autoda çekim yapın.ama manuelde çekim yaparken wb beyaz denge ayarı ayarlarınızdan sapıyorsa o kamerada renk sabite ayarlarını sabit tutan devrede değer yitirme var olduğundan kamerayı elden çıkarınız.arızalıdır.

Tarih: 5 Şubat 2009, 13:15 - İp: 88.***.**2.81
bateli
bateli (üye)
Kayseri / Amatör

üstad bu makinanin tamirati olmazmi elden cikarma olayi en son düsündügüm birde beyaz ayarinin görsel anlatimi yokmu. Kusura bakmayin ben almanyada yasiyorum anlatimda hatalarim olabilir .

Tarih: 6 Şubat 2009, 01:47 - İp: 84.***.**0.176
  • 1