ozgurfotograf
ozgurfotograf (üye)
Şanlıurfa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canlı Kayıt

arkadaşlar düğün alanında yaptığım kamera çekimini aynı anda da bilgisayarıma kaydını nasıl yapabilirim bunun bir yolu varmı? kablosuz sistem araştırdığım kadarıyla sağlıklı değilmiş.bunun için notebook pc im için nasıl bir ekran kartı önerebilirsiniz.şimdiden tşk yoksa yaşamımın yarısını pc başında montajla geçireceğim

Tarih: 25 Temmuz 2009, 17:05 - İp: 78.***.**9.150
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

masraflı ve uğraştırıcı olur

Tarih: 26 Temmuz 2009, 12:18 - İp: 88.***.**4.186
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Sizin sıkıntı olan videodan bilgisayara aktarma süreci sanırım.

yoksa kayıt esnasında bilgisayara kayıt yapsanızda montaj aynı montaj...

aynı sorunu biz amatörlerde bilgisayara kayıt esnasında yaşıyoruz..

sanırım sizin gibi profesyoneller için bu işin çözümü ya kamera harici bir oynatıcı ile bilgisayara aktarmak yada sırf bu iş için başka birini görevlendirip geceleri yada kamera çalışmadığı zaman bu işi yapmak..

Yada dvdli bir kamera ile çalışacaksınız..

Tarih: 28 Temmuz 2009, 16:40 - İp: 88.***.**0.135
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bunun için önce mantığı çalıştırmak gerekli.
kamera sabitse mümkün ama hareketli ise mümkün değil.

hangi alandan kaçmak istiyorsunuz da böyle bir çözüme koştunuz?

kaset masrafları mı?
uğraşmamak mı?

düğün ve kasetsiz kayıt

ikisi aynı cümlede olunca bile o cümle devrik cümle oluyor.

DİKKAT !

Tarih: 28 Temmuz 2009, 18:50 - İp: 88.***.**3.67
colonel66
colonel66 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Firewire kartıyla bir laptopa Bağla Kamerayı Ulead yada neroda canlı yayın yapabilirsin istediğin yerleri capture edebilirsin

Tarih: 6 Ağustos 2009, 15:20 - İp: 88.***.**5.114
kurgucu0644
kurgucu0644 (üye)
Malatya / Firma

kamera üzerinde wireless vericisi ve pc de ise wireless alıcısı şart kablosuz sistem yani ama görüntü sağlıklı canlı yayın araçlarında kullanıyoruz kesin çözüm bu ama maddi gücün yetermi bilmem...

Tarih: 14 Ağustos 2009, 17:31 - İp: 88.***.**2.210
brcx
brcx (üye)
Hatay / Meraklı

Selam üstadlar, kameramanlık bende baba mesleğidir 5. yaşımdayken tanıştım kamerayla, yaşım 16 yı bulunca tek başıma iş yapmaya başladım. Canlı kayıt çok mantıklı bişey, bende bir zamanlar düşünmüştüm ama benim bulunduğum ortam bunu kaldırabilecek bi ortam değil, fazla lüks gelir. Baba barkovizyon, sinevizyon vs. herkes farklı bişey söylüyor şu görüntüyü perdeye yansıtma olayına, işte o yansıtma olayında kullanılan cihazların içine düzgün bi capture eklersen işin hallolur die düşünüyorum. Bende Pinnacle Capture(MovieBox DV[1394] modeli) var. Bu capture da hem giriş hem de çıkış var. Böyle bi capture kullanırsan, aynı anda hem kayıt yaparsın hemde görüntüyü perdeye yansıtırsın diye düşünüyorum.
Saygılarımla...

Tarih: 20 Ağustos 2009, 02:59 - İp: 78.***.**1.248
isinustasi
isinustasi (üye)
İstanbul / Firma

kameradan canlı yayın aktarım cihazı sorunsuz garantili ..,üstelik
bilgisayara dolayısı ile server yapısı kurulu ise intenettden canlı yayını yapabilirsiniz..
bilgi icin 0532 562 12 62 --0212 513 76 48 yada istanbul sirkecide
yada bulundugunuz ilde makina kamera malzeme toptancısından isteyiniz..Aletin Markası SİNEVİZYON dur..yanlışlıkla başka marka
almayın cok ugrasırsınız..bilginize

Tarih: 19 Kasım 2013, 23:15 - İp: 85.***.**7.5
umut21
umut21 (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

dv direct hdQ hd sp lp splp direkt kayıt 2 saatlik işini yarı yarıya azaltır pc başında fazla vakit geçirmesin

Tarih: 21 Kasım 2013, 11:15 - İp: 88.***.**3.95
  • 1