yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

90 Dk. Lık Kaset 1 Dvd Ye Nasıl Sığar-yd.

selam arkadaşlar.bir foto arkadaşımın kaset aktarım işini aldım ancak ufak bir sorunum var.arkadaşım mini dv kasete LP modunda 80 dk.çekim yapmış.bunun aktarımını uleadda dvd olarak yapıyorum ancak dvd ye sığmıyor.boyutu 5,30 gb.oysa dvd ler 4.7 gb.tek cd ye nasıl sığdırırım.yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 29 Mayıs 2010, 16:36 - İp: 88.***.**7.223
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

yasin bey valla 7-8 yıldır dazzle150 le kayıt yapıyordum programıda pinnacle 9
konyada bir arkadaşım bana dediki o dazzle lı kullanma ben sana frever kartı vereyim onunla yap uprogramıda ulead 11 tamam dedim gönderdi kulanmaya başladım fena değildi dazzlede aldığım görüntünün boyutu 4gb üstündeydi.. bunda ise dediğin gibi 16 gb tı buluyor fakat nerevizyona attığın zaman enkode ediyor zaten dvd ye yazdırıyor kırpmana gerek yok ben zaten çektiğim videolara efektir yazıdır hiç birşey koymam gerekte yok zaten hem görüntü kalitesini bozar hemde vakit kaybıdır ödül veren de yok saygılar

Tarih: 7 Haziran 2010, 09:01 - İp: 88.***.**3.216
delivery
delivery (üye)
Aydın / Amatör

arkadaşım ben dvd kayıtları ulead video studio 10 ile yapıyorum, kayıt yapacağında capture ayarlarına gir pal dvd 352x288 seç kaydet 4.7 lik dvd 2 saatlik görüntüyü rahatlıkla alıyor. görüntü kalitesi biraz düşüyor ama o kadar önemli değil bence, diğer türlü çok uğraşırsın kırpacağım diye, yıllardır ben bu yöntemi kullanıyorum bugüne kadar da hiç şikayet gelmedi...

Tarih: 13 Temmuz 2010, 15:57 - İp: 81.***.**6.73
yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

çok teşekkürler delivery.deneyeceğim.

Tarih: 13 Temmuz 2010, 16:04 - İp: 88.***.**3.145