serdar86
serdar86 (üye)
İstanbul / Amatör

8mm Den Vcd/dvd Çekimi

arkadaşalr burası fotoğraf forumu biliyorum ama bilirsiniz diye ümid ederek soruyorum: eski 8mm kamera kayıtlarını vcd veya dvd ye aktarbileceğim bir yer biliyormusunuz istanbulda mumkunsa avrupa yakası....şimdiden teşekkkürler

Tarih: 24 Kasım 2006, 00:49 - İp: 85.***.**5.162
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Beşiktaş'ta Sinanpaşa shopping center'ın alt katında bu işle uğraşan birçok esnaf var. Burada yaptıklarını duymuştum

Tarih: 24 Kasım 2006, 08:57 - İp: 213.***.**8.2
serdar86
serdar86 (üye)
İstanbul / Amatör

cevabınız için teşekkurler

Tarih: 24 Kasım 2006, 17:06 - İp: 85.***.**3.158
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

ne tarafta oturuyorsunuz avrupa yakasında..
mecidiyeköye yakınmısınız..?

Tarih: 24 Kasım 2006, 18:05 - İp: 85.***.**3.100
serdar86
serdar86 (üye)
İstanbul / Amatör

fındıkzadede kalıyorum....okulum beşktaşta ..yani mecidiyekoye ulaşımımda sorun olmaz..bildiğiniz belli biyermi var acaba???

Tarih: 24 Kasım 2006, 23:15 - İp: 85.***.**4.70
e0s
e0s (üye)

Aktarım cihazı oldukça kaliteli olan bir arkadaşım var ama kasetleri bana getirirseniz VCD yada DVD olarak kayıt yaptırıp getirebilirim.Pinacle movibox deluxe ile aktarım yapıyor.8mm kasetleride Sony TRV 480 de okutuyor.Analog digital kayırların her ikisinide okuyabiliyor kamera.

Mecidiyeköyde olduğum için o şekilde sordum..

İletişim kurmak isterseniz özelden mesaj atarsınız,Hoşçakalın.

Tarih: 25 Kasım 2006, 12:03 - İp: 85.***.**3.100
serdar86
serdar86 (üye)
İstanbul / Amatör

ya ozur dilerim biraz eksik bilgi vermişim benim elimdeki kayıtlar manyetik 8mm deil(hi8-digital8)...8mm amor optik kayıtlar yanii su anda sinema da izlediğimiz 35mm filmlerin eskiden amator amaclı kullanılan (70'lerde) tipi.

Tarih: 25 Kasım 2006, 12:10 - İp: 85.***.**1.176
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

"eski 8mm kamera kayıtları" olarak sinema filmi prensibinde çekilmiş super 8 filmleri kastediyorsanız.. e0s arkadaşımız yanlış anlamış olabilir..

super 8 kaset değil.. sinema filmidir...

TELESİNE olarak adlandırdığımız dönüşümle dvd veya vcd yapabilirsiniz...

Furkan'ım sektörde yeni sayılırsın.. video 8 olarak anlamış olduğumuz "şey super 8 " olarak görünüyor..

ben yanılıyorsam, cimdikleyin..

Tarih: 25 Kasım 2006, 12:14 - İp: 88.***.**7.186
e0s
e0s (üye)

Evet abi yeniyim doğrudur.Ama sektörde çok eskilerde var pek işten anlamayan değilmi.Arkadaş 8mm deyince ben Hi8 digital8 kasetlerden bahsediyor sandım.Neyse

Bu arada abi seninle sanırım bi konuda tartışmıştık,CMYK da K nın ne anlama geldiği ile alakalı geçenlerde Xerox tan bir kaç teknik eleman ile karşılaştım bir digital kopyalama merkezinde. K nın sen bir densite değerimi ne öle birşey demiştin, ama o arkadaşlarda siyah anlamına geldiğini ve Blue ile karıştırılmaması için K şeklinde belirtildiğini söylediler.Bende öyle okumuştum ama sende bilgiyi bir kodak seminerinde edinmiştin sanırım hangisi doğru nerden bilecez şimdi görmüşken sölim dedim.

Tarih: 25 Kasım 2006, 13:27 - İp: 85.***.**3.100
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

önceki cevabımı yazarken, serdar86 arkadaşın yazısını görmeden yazmışım..

nereye danışmalı acaba.. GSF de okuyan öğrenciler belki daha iyi bilir.. telesine yapan yer neresidir..

Furkan.. tekrar selam.. . K nın Siyah olarak tanımlanması konusunda aynı fikirdeyiz.. ancak daha derin yorumlamalıydım... CMY baskı CMYK baskı ile aynı renk zenginliğine sahip.. demem ve ardından eklemem gerekirmiş.. siyah renk değildir(renk zenginliğine katkısı olmaz şeklinde yorumlamalı).. siyahın kullanımı ancak densite değeri üzerinde ayar yapmamızı sağlar..

düzeltebildimmi.. düzeltemedimmi...

Işığınız bol olsun... [>:D

Tarih: 25 Kasım 2006, 15:25 - İp: 85.***.**2.197
e0s
e0s (üye)

Anladım gibi.abi zaten CMYK baskı yapan cihazlarda mesela xerox büyük bir fotokopi makinesinde baskı gönderdiğinde sırasıyla CMYK işlemlerinin tek tek yanlarında renkleri gösterirken K nın yanına gelince siyah renk gösteriyor.
Neyse fazla kurcalamayalım.

Tarih: 25 Kasım 2006, 17:10 - İp: 85.***.**3.100