erkutberk
erkutberk (üye)
İstanbul / Meraklı

Yurtdışı’ndan Gelen Cihaz Satışı

Herkese merhaba,

Kullandığım makineyi değiştirmek ve daha iyi bir model almak istiyorum. Ancak makineler çok pahalı ve aynı makineler gittigidiyor vs. sitelerde neredeyse yarı fiyatına satılıyor.
1- Bu makineler için tamir görmüş yada teşhir ürünü yorumları ne kadar doğru?
2- Uluslararası garantiyi belli bir bedel ödeyerek, Türkiye için geçerli kılma şansımız var mı?
3- Bu tipte alıveriş yaptınız mı yada yapan bir tanıdığınız var mı? Sorun yaşadınız (lar) mı?

Yardım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

Tarih: 26 Haziran 2007, 13:54 - İp: 85.***.**4.231
yesıl
yesıl (üye)
Ankara / Amatör

#yesıl' tarafından 27.06.2007 00:12:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Haziran 2007, 23:16 - İp: 88.***.**7.193
kiziltug
kiziltug (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

BENİM BİLDİĞİM KARARIYLA ŞENGAY ÜLORKELERİNDEN ALINAN NİKON MARKA MAKİNELER TÜRKİYEDEDE GARANTİ KAPSAMINA DİREK GİRİYOR.
ŞU AN BENİM NİKON 5700 ÜM SERVİSTE VE ALMANYA ÇIKIŞLIYDI...
YİNE BİLDİĞİM KADARIYLA ÖYLE BİRAZ DAHA VEREYİM DE GARANTİSİ TÜRKİYEDEDE SÜRSÜN DİYE BİŞEY YOK VE AMERİKA ÇIKIŞLI MAKİNELER Kİ EN UCUZ MAKİNELER HONG KONG VE AMERİKA ÇIKIŞLI... TÜRKİYEDE GARANTİYE GİRMİYOR

Tarih: 29 Haziran 2007, 14:50 - İp: 88.***.**2.243
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

merhaba ben aldımda sattımda,
Şansıma diyeyyim aldığım ürünlerde hiç sorun yok
sattığım ürünlerde kullanılmıştı belirttim ve sorunsuzdu.
Yurtdışından getirilen hiçbir ürüne hiçbir ülke garanti vermez verirse o ülkedeki temsilcisini nasıl korusun.
Eğer güvenli bir siteden alınmış yada alıpta sana yollanmışsa sorun yoktur,aslında tamamen şans ve satanın dürüstlüğü
gittigidiyor bence güvenlilerin başında geliyor
yurtdışındada ebay var ve herkes tarafından popüler.
Sahte ürünlere dikkat

Tarih: 4 Temmuz 2007, 04:00 - İp: 85.***.**2.149
erkutberk
erkutberk (üye)
İstanbul / Meraklı

Pentax K10D almayı düşünüyorum. İkinci el yada yurtdışı girişli bir makineyi kaç YTL'ye kadar almamı önerirsiniz? Makine hakkındaki yorumlarınızı da eklerseniz sevinirim. Tşk..

Tarih: 4 Temmuz 2007, 13:23 - İp: 85.***.**3.187
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

pentax k10 yi yurtdısından getirtmektense buradan alın bence..oyle cok asırı bir fiyat farkı yok ayrıca taksitlendirebilirsiniz ve garantinizde olur..

yurtdısında satıs fıyatı 950-1100 dolar cıvarlarında.
birde ikinci el oldugunu dusunursenız 650-750 dolardan fazla verılmez,riskide hesaba katarsanız bence hiç verilmez..
yurtdısından sıfır almak daha mantıklı ozaman..

Tarih: 4 Temmuz 2007, 19:05 - İp: 88.***.**3.59
  • 1