casey
casey (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Aldığım Makina Açılmıyor

Daha dün aldığım KODAK C875 model digicam, dün gece fotoğraf çekerken kendi kendine kapandı.Low battery uyarısı veriyordu. Kapanış o kapanış, bir daha da açılmadı. Hangi pili denediysem, bir türlü olmadı. Çok severek almıştım , bu olay beni soğuttu. Hiçbir şey yapmadan, daha doğru düzgün kullanmadan böyle bir sorunu yaşamak canımı fena halde sıktı.Makina hala açılmıyor, artık servise götüreceğim ama niye böyle oldu sizce?

Tarih: 7 Ekim 2007, 12:05 - İp: 85.***.**6.187
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

DİJİTAL FOTOGRAF MAKİNELERİNDE ALKALİ PİL EN FAZLA 10 KARE FOTOGRAF ÇEKER VE BİTER! Bunun yerine fotograf makinenize şarzlı pil kullanırsanız ortalama 450 kareye kadar fotograf çekebilirsiniz.Makinenizi tam şarz olmuş şarzlı pil ile (en az 2.000 mili amper olsun) tekrar çalıştırmayı deneyin.Eğer yine çalışmazsa servis yolu göründü demektir.

Tarih: 7 Ekim 2007, 14:53 - İp: 88.***.**3.157
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

burkay normal piller bilke 10 çeker veya çekemez.Ama alkalin piller yüzlerce çekmesi lazım. TAbi en iyisi nimh piller

Tarih: 7 Ekim 2007, 15:23 - İp: 88.***.**6.188
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Arkadaş makinenin bir daha açılmadıgından bahsetmiş.. hangi pil olursa olsun en azından 1 defalıgına açmaya yetebilir.

Tarih: 7 Ekim 2007, 15:53 - İp: 85.***.**0.247
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Bisguit,
Okuduğumuzu anlayabilecek kapasitedeyiz

Sevgili Pazarbey Alkali piller sandığın kadar güçlü değiller! Makine fotograf çektiği anda ortalama 1,5 fotografı yazarken 1,4 izleme modunda da yaklaşık 0,8 watt enerji sarf eder.Alkali pillerin yüzlerce fotograf çekecek kadar enerji barındırdıklarını sanmıyorum.

Tarih: 7 Ekim 2007, 17:13 - İp: 88.***.**3.157
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Burkay abi okuduğunu anlayabilecek kapasitedesin de, benim ne dediğimi pek anlamamışsın.

Daha açık yazarsak,

"Kapanış o kapanış, bir daha da açılmadı. Hangi pili denediysem, bir türlü olmadı"

normal bir pil fotoğraf çekmeyi geçiyorum, makineyi açmaya yetecek kadar gücü vardır. Arkadaş da her yolu denemişse ve açılmıyorsa servise yollasın diyorum. Fakat makineyi daha dün almış aldığı yere götürüp değiştirmesi onun hakkı...

Tarih: 7 Ekim 2007, 17:20 - İp: 88.***.**6.207
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

bataryanın voltaj uçlarını ölçtür. artı ve eksi uçlarından yazan voltaj kadar voltla bir dakika şokla.makinen düşük voltajla çalışmaktan platinler ark yapmasın diye kendini korumaya almış.servislerde bu kazığı iyi atıyorlar.

Tarih: 7 Ekim 2007, 21:33 - İp: 88.***.**3.129
casey
casey (üye)
İstanbul / Amatör

koç2513417 nasıl yapacağım onu. Bana detaylı anlatabilir misin?

Tarih: 7 Ekim 2007, 21:41 - İp: 85.***.**5.205
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

casey
makineni aldıgın yere götür,orada hem şarjlı pillerle hem de normal pillerle denet. açılmazsa yenisini talep et,makineyi servise yollayacağız derlerse itiraz et ve yenisini iste,kesinlikle yollama bu senin hakkın.

Tarih: 8 Ekim 2007, 00:07 - İp: 88.***.**6.207
casey
casey (üye)
İstanbul / Amatör

Makinayı internetten aldım. O yüzden direk datapro servisine götüreceğim bugün.

Tarih: 8 Ekim 2007, 10:06 - İp: 85.***.**9.248
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

internetten alman pek farketmezdi ya neyse götür bakalım ne diyecek servis

Tarih: 8 Ekim 2007, 12:12 - İp: 88.***.**6.207