turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Usa Garantili Ucuz Makineler Hak...

USA GARANTİLİ ÜRNLER PİYASANIN ÇOK DAHA ALTINA SATILIYOR. BU ÜRÜNLERİ SATAN BİR KAÇ SİTE BİLİYORUM AŞAĞIYADA YAZDIM. BU SİTELER SİZCE ALIŞVERİŞ İÇİN GÜVENİLİRMİ VE USA GARNTİSİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ.. TEŞEKKÜRLER..

www.hemalhemsat.com
www.etradecenter.us

Tarih: 6 Mayıs 2006, 19:15 - İp: 81.***.**9.70
titanik
titanik (üye)
İstanbul / Meraklı

hemalhemsat (HH) bir muzayede sitesi, yani urunu kendileri satmiyor sadece aracilik ediyorlar, bu is gittigidiyorla basladi bilenler vardir. ayrica hemalhemsat dogan grubuna ait yani guvenilir bir araci denebilir. guvenli ticaret dongusu dedikleri olayi kullaniyorlar, once siz odemeyi HH ye yapiyorsunuz satici urunu size gonderiyor, siz alip kontrol ediyor sonra okayliyorsunuz HH de bunun uzerine odemeyi saticiya aktariyor. yani alanda guvende satanda

usa garantisi konusunda benim fikrim: en temizi garantisi yok diye bastan kabullenmek. zira amerikaya gonder getir masrafi (astari) yuzunden pahaliya gelir. tabi butun bunla ugrasmakta isin cabasi.

ama garanti cokmu onemli ? bence hayir. eger yeterince ucuza aliyorsan garantisizde olsa almak gayet mantikli, elbette bu yeterincenin olcusunu ayarlamak sana bakar.
genel bir kural vardir, nekadar risk alirsan okadar kar edersin.

dijital fotograf makinelerine has olayin birde su boyutu var.

adi ustunde bunlar dijital urunler eger uretiminde hata yoksa durup dururken sonradan hata cikarmaz, ama dusmesi su dokulmesi vs vs zaten urunu garanti kapsami disina cikarir,
dedigim gibi onemli olan bence makineyi saglam almak, sonrada titiz kullanmak.

kalan parayada hafiza karti duruma gore bir lens birde canta cekersin. tam takim kullanirsin

#titanik' tarafyndan 06.05.2006 23:49:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Mayıs 2006, 23:45 - İp: 128.***.**8.172
birkan
birkan (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

dostum ben de d70s aldım amerikadan.. ben bir akrabam aracılığı ile almıştım ama internet üzeri siparişle alan arkadaşım da var.. pay pal yoluyla ödeme yapmıştı ve güvenilirliği ile ilgili sorun yaşamadı.. garanti konusuna gelince şöyle ince bir detay var.. makineni alırken ulusal garanti ya da cüzi bir miktar daha ödeyip uluslararası garanti yaptırıyorsun.. uluslararası garanti yaptırdığında nerde olursan ol bulunduğun ülkede garantiden yararlanabiliyorsun.. fakat amerikaya bağlı kalırsan emin ol bi arıza olduğunda kargo masrafı burdaki teknik servis ücretini geçecek.. ve garanti dışı teknik servis daha mantıklı olacaktır.. elbette bu tip ürünlerde yapabilirsen amerikadan almanı tavsiye ederim.. iyi çalışmalar..

Tarih: 7 Mayıs 2006, 12:04 - İp: 81.***.**7.140
titanik
titanik (üye)
İstanbul / Meraklı

sayin birkan, bende extra garanti olayini gordum, MACK olarak geciyor sanirim. ama acaba bu MACK garantisi alininca turkiyede gececekmi hala suphelerim var acikcasi, alan deneyen varsa burda nasil isledigini paylasirsa sevinirim. hatta bir yetkili servis bu MACK uluslararasi garanti turkiyede gecerlimi? bizi aydinlatirsa memnun olurum

Tarih: 8 Mayıs 2006, 08:48 - İp: 128.***.**8.50
  • 1