krkmz
krkmz (üye)
Eskişehir / Meraklı

Sony A300 Sensorde Lekeler

arkadaslar ben amerikadan bi sony a300 aldim; cektigim bi fotoda leke gordum once lensten sandim ama farkli lens kullandigimda anladimki sensordenmis. lens temizleme bezi ve onun icin temizleme sivisi gibi bisey almistmis bende sandim ki onu sensore de kullanabilirim sandim daha yeniyim tabi. sozkonusu leke gitti ama sensorde toz parcaciklari kaldi ve tabi iz kaldi temizlemeye calisirken dokunmalardan yardiminiza siginiyorum, amerikadan oldugu icin servise de gonderemiyorum ne yapmam gerekiyor acaba??

Tarih: 28 Eylül 2008, 19:35 - İp: 12.***.**7.20
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Makinaya bir daha ellemeyin hemen bir servise götürün para karşılığı da olsa onlar temizlesin.

Ankarada işinin ehli insanlar var ama orda durum nedir bilmiyorm

SİZE DİYECEĞİM ELLEMEYİN

Düzelir umarım sorun

Tarih: 28 Eylül 2008, 23:37 - İp: 88.***.**0.0
krkmz
krkmz (üye)
Eskişehir / Meraklı

lekeler toz lekelerıymıs, ben artık dokunmuyorum zaten,eskisehıre doner donmez ıs basına koyulacam. ilginiz icin tesekkurler. umarım bir sorun olmadan halledebılırım

Tarih: 1 Ekim 2008, 09:24 - İp: 78.***.**4.127
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Sakın bir daha sensörü ellemeyin. Sensörü sıvılarla bezlerle yada fırça benzeri şeylerle temizlemeye kalkmayın. Sensöre toz kaçabilir. Bu tozu temizlemenin yolu hava üfleyicilerdir. Ya kendiniz alın yada bir fotoğrafçı arkadaşınızdan ödünç hava üfleyici kullanın. Bu lekeler toz lekeleri değilse bir servise götürün orada temizletin. Maliyeti 20 lira olur en fazla.

Siz halletmişsiniz zaten. Geçmiş olsun.

Tarih: 4 Aralık 2009, 10:17 - İp: 88.***.**9.166
  • 1