gncmusa
gncmusa (üye)
Ankara / Amatör

Resim Format Sorunu

Arkadaşlar merhaba. Yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler. Ben canon fotoğraf makinemle resim çektim ilk çektiğim resimler sorunsuz şekilde açılıyor ama son 30 resmim açılmıyor. resimleri pc ye attım pc dede açmaya çalıştığımda windows fotoğraf görüntüleyici bu dosya biçimini desteklemediğinden veya en yeni güncellemeye sahip olmadığınızdan bu resim açılamıyor diyor. ilk çektiğim resimler açılıyor son çektiğim resimler açılmıyor. resimleri pc ye kopyalayıp hafıza kartına format attım sorun çözüldü ama o çektiğim resimleri nasıl açacağım bilgisi olan varmı acaba.

Tarih: 4 Temmuz 2012, 20:26 - İp: 176.***.**0.222
gncmusa
gncmusa (üye)
Ankara / Amatör

resim formatı jpg. resim boyutu felan normal durumda ama açılmıyor.

Tarih: 4 Temmuz 2012, 20:28 - İp: 176.***.**0.222
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

fotoğrafı paint ile açmayı deneyin. xp'de bunun için fotoya sağ tuş yap düzenle yap. paint açılır.
windows 7de nasıl yapılıyor bilmiyorum ama paintle açıp save as yapıp masaüstüne başka bir isimle kaydedebilirsiniz. yada photoshop ile..

eğer açılmıyorsa fotoyu buraya yükleyin. bakalım..

Tarih: 5 Temmuz 2012, 06:46 - İp: 88.***.**8.84
gncmusa
gncmusa (üye)
Ankara / Amatör

onuda denedim açılmıyor. resimi internetede yükleyemiyorum. yükleniyor diye beleyip duruyor.

Tarih: 6 Temmuz 2012, 20:46 - İp: 176.***.**4.68
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

buraya yükleyebilirsiniz; http://www.postimage.org/

fotoğraf büyük olduğu için yavaş yüklenir. 1 tane bile yükleseniz kafi.

Tarih: 9 Temmuz 2012, 14:59 - İp: 88.***.**7.207
celebrimbor
celebrimbor (üye)
Samsun / Amatör

RAW formatında çekiyorsanız pc nin açmaması dogal birşey. Nikon kullansaydınız programını önerirdim ama son alternatif adobe cs türlerinden birini indirip (crack lı olması gerekiyor) farklı kaydet sekmesine tıklayıp JPEG türünde kaydetmeniz gerekiyor.

Böyleece windows fot. Görünt. açması mümkün.

Tarih: 18 Temmuz 2012, 11:39 - İp: 88.***.**0.249
ferhatsonmez
ferhatsonmez (üye)
Ankara / Firma

Çektiğin resim fotmatı raw ise,CS3,CS4 gibi photoshop programlarını kullanırsan fotoğrafların açılacaktır.Normal olarak bilgisayarın kendi içindeki picassa yada sıradan resim programları açmayabilir.

Bir dipnot,belki hafıza kartında bilgisayardan kaynaklı olarak bozuk dosya hatasıda verebilir (sadece tahminen).Aktarmaları genelde bilgisayar aktarım kablosu ile yaparsan fotoğrafları daha güvenilir olur.

Tarih: 2 Eylül 2012, 03:30 - İp: 217.***.**5.237
emre0808
emre0808 (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

kardeş adobenin cs6 yada ligtroom 4 ünü inndir dene açacak

Tarih: 28 Şubat 2013, 12:30 - İp: 78.***.**5.88
  • 1