uturuclu
uturuclu (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Reprosetten Müthiş Teknik Destek !!!

Arkadaşlar kaçkişide canon 50d var bilmiyorum ama sakın ola bu makinanın hangi sigma flaş ve objektiflerle uyumsuzluk yaşadığını bilmeden o objektifi yada flaşı almayın... Özelliklede Reproset gibi çok duyarlı bir sigma disp. varken.....

Ben canon 350D ile sigma ef 500 super flaş kullanıyorken makinamı değiştirdim ve canon 50D aldım.Ancak bir baktım ki çok çok memnun olduğum sigma ef 500 super flaşım bu makinada sapıttı resmen Konuyu araştırdığımda bu sorunun gerçektende Sigma'nın global sitesinde olduğu ve ücretsiz olarak teknik servislerde küçük bir update ile yapıldığı yazılıydı.(http://www.sigma-photo.co.jp/english/news/info_081029.htm)Bende hemen sigma Türkiye' nin teknik servisini aradım ve oda ne? Hiç kimsenin bundan haberi yok. Bana reprosetle görüşmem söylendi, onları aradım onlarda şaşırdı ve Yurtdışı sigmayla görüşüp bana döneceklerini belirttiler.Nitekim döndülerde ama neymiş bu işlem için aparatlar çok pahalıymış ) ve yurtdışına flaşları gönderseler yine pahalıya mal olurmuş. Diğer birçok ülkedeki arkadaşlar problemlerini kolayca çözerken ben çaresiz bir şekilde kaldım.. Ve anlaşılan şuki ileride yeni makinalarlada çıkacak sigma uyum problemlerinde reproset ve sigma teknik servisinin yetersiz kalacağını tahmin ediyorum.Çünkü bu uyum problemi yeni çıkan sigma ef 530 serisinin bir kısmındada varmış.Yeni sigma alan canon yeni makina sahipleri önce bir araştırma yapsınlar mutlaka yoksa şoka uğrayabilirler.Reprosette umarım biraz daha duyarlı olur diyorum...

Tarih: 31 Temmuz 2009, 15:55 - İp: 78.***.**3.230
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

www.ozgurfototeknik.com sitesi ile irtibat kurmanızı öneririm.

Reproset firmasından da
Suat Gençer
[email protected]
0212 335 97 11

irtibat kurup destek isteyebilirsiniz.

Reproset firması Tüketici sorunlarına duyarsız değildir.
Mutlaka bir çözüm üreteceklerdir.

#burkay' tarafından 01.08.2009 10:34:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ağustos 2009, 10:34 - İp: 94.***.**7.243
uturuclu
uturuclu (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Suat Gençer dışında herkesle irtibat sağladım ve söylediğim gibi aparatların ve yurtdışına gönderim işinin pahalı olacağını söylediler.Ancak birşekilde yardımcı olmak istediler flaşımı metz marka 48 af-1 le değiştirebileceklerini söylediler,araştırdım ve sigma ef 500' den geri bir flaş olduğunu gördüm (master modu yok,benim için önemli) ve yinede kabul ettim. Sonra ne yapmam gerektiğini sordum bana flaşı göndermeniz yeterli dediler, bende yolladım.Tam 3 gün sonra 4 yıl önce aldığım flaşın faturasını istediler ve ben 4 yıl önceki flaşın faturasını nereden bulayım dedim.(4 yıl önce reproset sigma disp. bile değildi.)aaa o zaman olmaz dediler flaşı tekrar gönderdiler ve üstüne üstlük önce faturayı sormamız gerekiyordu diye hatalarını kabul etmelerine rağmen(Timur Çağlar) gönderdikleri flaşın kargosunu bile bana ödettiler... Şimdi yaptıkları hiç birşey yok ve herşey hava civa yani...Bana sigma Türkiye metz flash önerdi, üstüne üstlük slave master modu var dendi ki 48 af -1 master mod yok,kimi kandırıyosunuz...Olay bu... Söylediğiniz gibi İlk önce özgür foto ile irtibat kurdum zaten, onlar beni reprosete yönlendirmişlerdi.Çünkü aparatları reprosetin ayarlaması gerekiyormuş...Reprosette malum, küçük bir flaşı update edecek aparatın pahalı olduğunu ima ediyor..... Geçmiş olsun

Tarih: 1 Ağustos 2009, 11:53 - İp: 78.***.**5.200
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Hımmm,
Ben senin yerinde olsam yine de sorunu öncelikle Reproset ile çözmeye çalışırdım.

Eğer Reproset çözüm üretemiyorsa o zaman Sigma japonya ile irtibat kurup en yakın bölge müdürlüğü (sanırım almanya olması lazım) hizmet alma yolunu denerdim.

Tarih: 1 Ağustos 2009, 14:19 - İp: 94.***.**7.243
uturuclu
uturuclu (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Reprosetle çözmeye çalıştım, Suat gençer dışında herkesle görüştüm bir sonuç çıkmadı.Suat gençer' inde dışarıda olduğunu söylediler.Açıkçası reprosetten pek bir sonuç çıkacağını sanmıyorum,artık dediğiniz gibi olayı Japonya yada Almanya ile görüşmeyi düşünüyorum. Sigma Türkiye' yi temsil ediyorlarsa teknik serviside bence iyi bir şekilde yerine getirmeliler ki bir flaşın update edilmeside çokta büyük bir teknik olay olmamalı bence...

Tarih: 1 Ağustos 2009, 14:31 - İp: 78.***.**1.233
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sigmanın distributörü Reproset firması düzeyli bir firmadır.Teknik servisi özgürfototeknik de deneyimli bir servistir.
Senin yaşadığın münhasır bir sorundur.Tabii ki bir flaşın update edilmesi pek de zor bir şey değil ancak lazım olan gereç eğer çok pahalı bir şey se ve bu gereci de ancak 1 yada 2 kere kullanılacaksa o zaman o yatırımın yapılması ekonomik değildir ve hiç kimse de bilerek zarar etmek istemez.
Eğer sigma müşteri menuniyetini o kadar çok önemsiyorsa o zaman göndersin türkiyeye bir tane bu aparatttan teknik servisteki arkadaşlarda bunu sizin flaşınızda kullansınlar veya sizin kargo masrafınızı karşılasınlar sizde en yakın bölge müdürlüğüne gönderin cihazınızı...

Tarih: 3 Ağustos 2009, 09:27 - İp: 88.***.**1.25
uturuclu
uturuclu (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Bende düzeyli bir firma olduğunu sanıyordum ama artık soru işaretleri var. Önce aparatlar pahalı dendi, sonra flaşın gönderiminin pahalıya mal olacağı söylendi, sonra Metz'le değişim için flaşın faturasını bulamayınca yok ürününüz Türkiye' den alınmamış, paralel gelmiş olabilir bu durumda değiştirme işlemi olamaz dendi (reprosette seri numarası yokmuş, ki ben reproset Türkiye disp. olmadan almıştım),sanki ben değişimi istemişim gibi...Ortada 2-3 laf var konuşanda kendileri, cevabını verende kendileri... türlü şeyler söylenmeye başlandı. Yani teknik servislerinde bu işlemi yapamamalarını bir takım şeylerle bastırmaya çalıştılar.

Bu arada sigma flashlarda bu problem çok sık yaşanacaktır diye düşünüyorum. Çünkü sadece canon 50D değil, 5d mark II dede aynı problemin yaşandığını söyleyenler var. Belki 500D dede aynı sorun olacak. Ve bu makinalar Canon' un en yeni makinaları ve sigmada çok az tutulan bir flash değil. Acaba kişi sayısı arttığında ne yapacaklar, herkese bir bahane mi bulup geçiştirecekler, yoksa küçük bir flashı update edecek pahalı olan (!) aparatları getirteceklermi bakalım görelim....

Tarih: 3 Ağustos 2009, 11:00 - İp: 78.***.**9.55
suatgencer
suatgencer (üye)
İstanbul / Firma

Selamlar Uğur Bey,

Bildiğim kadarıyla sizinle irtibata geçildi ve probleminizin mümkün olan en kısa sürede halledileceği yönünde bilgi verildi. Böyle ufak bir problemin bu noktaya gelmesini istemezdik fakat bazen ufak detaylar yüzünden işler aksayabiliyor.

Bu konuyu takip eden diğer arkadaşların bilgisi olması açısından Sigma flaşlara gerekli güncellemenin yapılabilmesi için gerekli olan ekipman yakında teknik servisimizde hizmete sunulacaktır.

Suat Gençer
Reproset
suat-gencer(et)reproset.com.tr
0212 335 97 11
Sigma / Metz / Bushnell / Ricoh / Tasco / Lensbaby / Dicapac

Tarih: 18 Ağustos 2009, 10:11 - İp: 213.***.**7.138
uturuclu
uturuclu (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Evet irtibata geçildi ve eylül gibi sigma flaşımdaki update işleminin yapılabileceği söylendi, umarım bundan sonra da problem çıkmaz ve benden 4 yıl önce aldığım flaşın faturası istenmez... Bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum suat bey, aslında forumdaki arkadaşlar öncelikle size ulaşmamı istemişlerdi ama ilgilenen yanlış bir kişi olunca birsürü problem yaşadım, flaş gitti geldi vs.. Önemli değil ilginiz için tekrar teşekkürler.

Tarih: 18 Ağustos 2009, 12:03 - İp: 78.***.**9.200
  • 1