fkrt
fkrt (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D70 İle İlgili

iyi günler, benim Nikon D70 fotğraf makinem var ancak 1 haftadır fotoğraf çekemiyorum çünkü ekranın sağ altında [For] işareti çıkıyor. Fotoğraf makinesini kapatsam bile o yazı orda duruyor. Fotoğraf makinesini açıyorum yakınlık uzaklık netlik herşeyi ayarlıyorum ve çekmek için düğmeye bastığım zaman fotoğraf çekmiyor ve [For] işareti tekrar cıkıyor. yardım ederseniz çok sevinirim.

Tarih: 1 Şubat 2008, 11:47 - İp: 88.***.**9.196
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

öncelikle sorunun hafıza kartında mı yoksa cihazda mı olduğunu tespit etmeniz gerekir.hafıza kartınızı bir kart okuyucuda deneyin.içindeki fotoğraflarınızı yeni bir dosyanın içine kaydettikten sonra formatlayın.sonrasında cihaza takıp format atmayı deneyin.şayet yapamıyor ve yine aynı uyarıyı alıyorsanız sorun cihazınızda demektir.hafıza kartını taktığınız yuvanın içine doğru bakın.pimlerde kırılma veya eğilme tarzı birşey olabilir.zaten sorun cihazda ise her halukarda onarım gerektirir...

Tarih: 1 Şubat 2008, 12:16 - İp: 88.***.**0.150
fkrt
fkrt (üye)
İstanbul / Amatör

tamam deneyeceğim teşekkür ederim

Tarih: 1 Şubat 2008, 14:20 - İp: 88.***.**1.77
fotokosk
fotokosk (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

benimkindede yeni başladı ama format atınca düzeldi şimdilik sorun yok.bide fotoğrafları yarım kaydediyor hafıza kartım çok yeni fakat niye böyle oluyor sorun nerde anlayamadım acaba makinamdamı sorun var.yardımcı olan olursa sevinirim.

Tarih: 10 Şubat 2008, 10:41 - İp: 88.***.**3.9
berkayy09
berkayy09 (üye)

sayın foto köşk kardeşim aramıza kara kedimi girdi neden bana aramadın ha buralarda care arıyon (yakınız diye dedim ) burdaki arkadaşlar yanlış anlamasın

Tarih: 9 Mart 2008, 18:55 - İp: 88.***.**8.32
fotokosk
fotokosk (üye)

olurmu abi ya önemli bi sorun değildi.yazdım öyle.düzeldi zaten sağol. hayırlı işler

Tarih: 5 Haziran 2008, 19:16 - İp: 88.***.**8.120
  • 1