tuncay1919
tuncay1919 (üye)
Ankara / Amatör

Minolta Dijital Makinem Bozuldu

Arkadaslar merhaba ,

2003 model Minolta Dimage 7i makinem bozuldu.. Sanırım CCD denilen bir yeri arızalanmış.Servis yaklaşık 500 YTL masraf çıkardı.. Erzurumda yaşıyorum.. İstanbulda kapı kapı dolaşacak durumum yok.. Bildiğiniz iyi bir servis varmı ??? Bu makinelerden iyi anlayan tanıdığnız birileri varmı ..? Yardımcı olursanız sevinirim..

Tarih: 16 Ağustos 2005, 18:09 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Makinende olanları tam olarak bir anlatır mısın? Makinenin neyinden şikayetçisin? Servis olarak makineni kim açtı? CCd arızası tespitini kim koydu?

Tarih: 16 Ağustos 2005, 21:19 - İp: yok
tuncay1919
tuncay1919 (üye)
Ankara / Amatör

Burkay merhaba ,
Minolta Türkiye distribütörü Eftaş firmasına gönderdim makinayı. Yaşadığım problem ; Objektifteki görüntü LCD ekrana ve vizöre gitmiyor. Fakat LCD ve vizör çalışıyor. yalnızca görüntü aktarılamıyor.. Umarım anlatabilmişimdir.
Onlar söylediler CCD arızası olabileceğini ve yaklaşık 500 ytl ye patlayacağını .. Makinanın değeri okadar edermi diye düşünüyorum...

Tarih: 17 Ağustos 2005, 10:29 - İp: yok
cegex
cegex (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Sorunu gidereceğini umduğum bir haber vermek istiyorum.
Aşağıdaki linke bak bi zahmet

http://www.diginorm.com.tr/haberler/haber_detay.asp?sirano=274

Eğer link silinirse mesaj şöyle:

Konica Minolta CCD Problemi | 11.10.2005

Sony, Nikon, Canon derken bu kez Konica Minolta da önceki dönem üretimlerinden bazılarına dair CCD problemi keşfettiğini ve belirtilen arızaya karşı ücretsiz servis vereceğini deklare etti. Diğer markaların aksine Konica Minolta’nın satış yaptığı tüm bölgelere yönelik servis hizmet adres ve telefonları yayınlaması sevindiricidir. Buna göre Türkiye’deki kullanıcılar aşağıdaki ürünlere yönelik problemleri aşağıdaki adres ile kontakt dahilinde çözüme ulaşabilecekler.

Probleme Maruz Modeller
DiMAGE 7i
DiMAGE 7Hi
DiMAGE A1
DiMAGE Xi
DiMAGE Xt
DiMAGE X20
DiMAGE S414
DiMAGE F300

Türkiye’de Ücretsiz Servis İçin:

Eftaş Fotoğraf Ticaret ve San. A.Ş.
Ankara Cad. Dede Han 120 / 2