xazizx
xazizx (üye)
İstanbul / Amatör

Media Markt

Geçenlerde bir fotoğraf makinası almıştım daha önce bunu paylaştım ama kimse buralı olmadı

Bu aldığım ürünü geri iade ettim.
Ödemeyi alırken iki farklı kredi kartından yapmıştım.
Şimdi bana Media markt'ın hediye kartı dedikleri bi kart verdiler ve ödediğim para bunun içindeymiş.
Ben paramın iadesini istemiştim eğer ürün beyenmezseniz kart hesabınıza paranız yatıcak demişti ama net bi bilgi alamadım.

Daha önce bu tip bişeyle karşılaşan oldumu bana bilgi verebilirmisiniz.
Kart hesabıma yatarsa farklı bi yerden bi cihaz alıcam.Media markta biraz pahalı istediğim ürünler.

Tarih: 26 Mart 2010, 23:01 - İp: 88.***.**5.202
drvolki
drvolki (üye)
Ankara / Meraklı

bende D300'ü Media markttan almıştım. Aldığım makinada sorun çıkınca geri vemiştim. paramı iade edeceklerine hediye kartı veriyorlardı. 2 hafta sonra makinam gelince benim için değişen birşey olmadı ama yaptıkları tüketici yasasına uygunmu bilmiyorum. O kartı media markt harici bir yerde kullanamazsınız. Aldığınız herşeyi 2 hafta içinde iade hakkınız olması lazım. Sonuçta yaptıklarıyla size paranızı iade etmiyorlar. Bıde adamlarla defalarca muatap oluyorsunuz başka işiniz yokmuş gibi. İnşallah hesabınıza yatırırlar paranızı. ama istediğinizi açıkca konuşun.

Tarih: 27 Mart 2010, 02:19 - İp: 67.***.**3.41
mertozdemir
mertozdemir (üye)
Ankara / Amatör

xazizx ve drvolki üyelere sorumdur acaba makinelerinizi aldıktan kaç gün sonra değiştirme talebinde bulunup media markete başvurdunuz çünkü ben başvurduktan 3 sonra götürdüm ve makinamı almadılarda...

Tarih: 28 Mart 2010, 14:16 - İp: 78.***.**2.54
xazizx
xazizx (üye)
İstanbul / Amatör

Ben aldıktan 10 gün sonra götürdüm .
Benimkinide almıyolardı. ben orda açık açık söyledim herşeyi.
Bu makinayı kullanmışsınız dedi ordaki kişi bende kullanmadan isteyip istemediğimi nasıl anlayabilirimki diye çıktım
Anlıyacağın baya bağırdım oarlarda.
Sonra iadesini aldılar.
Kullanım klavuzuna çokomel bulaşmıştı hatta pillerin birinide kaybetmiştim.
ama aldılar .

Tarih: 28 Mart 2010, 22:31 - İp: 88.***.**0.128
simendifer
simendifer (üye)
İzmir / Amatör

Ürün aldığınız mağazanın bağlı olduğu ilçelerin kaymakamlıklarında tüketici hakem heyetleri vardır. Dilekçeyle başvurun 3 ayda karar çıkar ve paranız yasal faiziyle iade edilir. Tabi aldığınız ürünün fiyatı nedir? Çünkü hakem heyeti belirli limite kadar olan sorunlara bakıyor. Bu limitte sanırım1500TL falan ama araştırın bi googleda net rakamı bulursunuz.

Tarih: 8 Nisan 2010, 13:08 - İp: 88.***.**4.73
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

xazizx gibileri olursa tüketcide tüketiciliğini bilmeli yok çikolata yapmıştım pilini kaybetmiştim yani bunlarda sorumsuzluk bu ürünün cmos alıcısına birşey damlatırsan zaten ürünün lafı biter tamam tüketici haklı ama tüketicide tüketiciliğini bilecek..

Tarih: 8 Nisan 2010, 21:46 - İp: 88.***.**4.201
xazizx
xazizx (üye)
İstanbul / Amatör

Ben olafı espiri olarak söylemiştim.Hafif bi kirlenme söz konusu sağdece.Öyle bi konuşmuşsunki media markt senin sandım bi an.
Neyse.
Paramın iadesini aldım yalnız ödemeyi iki kartımdan yapmıştım.
Bi karta tek çekim yapmıştım ötekine ise 8 taksite böldürmüştüm.
Tek çekim yaptığım karta 3 gün sonra tamamı yattı.
8 taksit yaptığım kredi kartına ise her ay 50 tl yatıcakmış.
Sisteme öyle girmişler yapabilecekleri bişi yokmuş
Paramı geri aldım almasınada kredi kartı limitim boş yere aşşağıya indi.
Onada kızdım ama yapabilecek bişi yok artık.
Knyla ilgilenen herkeze tşkrler.

Tarih: 12 Nisan 2010, 22:06 - İp: 88.***.**0.97
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

benim neyi eleştirdiğim belli tabiki o rünü geri götürme hakkın olmalı AMA BEN SENDEN SONRA O RÜNÜ ALABİLECEK BAŞKA TÜKETİCİLERİNDE HAKKI olduğuna inandığım temiz ve sağlam ürünün derdindeyim bilmem anlatabilmdimmi ... media markt ın senin ürününü ne yaptığı belli...

Tarih: 13 Nisan 2010, 00:03 - İp: 88.***.**2.243
iceheart
iceheart (üye)
İzmir / Amatör

Sayın Buzlucam

Media martk standart prosedür olarak cihazı aldıktan sonra kimseye satmaz.
Cihazı ya teşhir ürünü olarak kullanır yada servisinde cihazın bakımı yapılarak dış kasa değiştirilir ve refurbished olarak satışa sunulur.
Yani anlayacagınız siz yada başka bir kullanıcı o cihazı ikinci el olarak almazsınız. Zaten sıfır bir cihaz aldığınızda kutusunu siz açarsınız genelde büyük firmalarda.

Son olarak ise bizler tüketici oarak nasıl ki bir ürünü parasını ödeyerek alıyor ise memnun olmadığımızda da geri iade etme hakkına sahibiz. Fatura tarihinden sonraki 15 gün boyunca koşulsuz şartsız (ürüne zarar vermemiş olmak tek şarttır) ürünü iade edebiliriz.
Satıcı firma bu konuda hiç bir şekilde almama gibi bir şansa sahip değildir ve ürün bedelini size hediye çeki yada başka bir ürün olarak değil aldığınız şekilde vermek zorundadır.

Tarih: 8 Haziran 2010, 10:33 - İp: 85.***.**5.1
kullaniciadi
kullaniciadi (üye)
Adana / Amatör

aZiz CAnım KArDEsim REsMEn YEmişleR seni tüketici haklarına göre sen ister para iadesi istersende ürünün değişimini isteyebilirsin.Bu SEnin Hakkın.Bence Hakkını savun ve ürün almadan fiyatlarını iyice araştırrr

Tarih: 8 Haziran 2010, 14:36 - İp: 78.***.**4.106
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bu tip ve buna benzer alışveriş mekânlarında kapıdan girince evvela,,tüketici hakları ile ilgili hususu mağaza yöneticileri ile görüşün,,işinize geliyorsa alışveriş yapar,gelmiyor ise yapmadan çıkarsınız diğer otomatik açılır kapanır kapıdan..
Malı aldıktan sonra yok orası öyle, yok bu mağazanın prensibi böyle gibi problemler ile farklı farklı mantaliteler ile karşılaşabilirsiniz..
ALO 175 Tüketici Hkk tef.

Tarih: 8 Haziran 2010, 19:49 - İp: 85.***.**6.105