mefe
mefe (üye)
Denizli / Amatör

Konika Minolta X 60

Merhaba Arkadaşlar
ben 20 gün önce bir tane Konika minolta x 60 makinadan aldım.İyidi.Fakat USB yuvasına kablosu zor giriyordu sonra aktarım olmaz oldu.Belki ben zorladım belki de kendiliğinden.Firmayı suçlamak istemiyorum.Almış olduğum Teknosa ya götürdüm .Değiştirmek için servisine gönderdiler.7 gün sonra kullanıcı hatası dediler.Ben servisin hesabına 51 avro+kdv yatırıp dekontunu Teknosa ya götürecekmişim.Bence burda özel şirketler bürokrasisi yok mu sizce?Ben makinayı servisten almadım ki muhatabım olsun :Teknosaya diyorumki size ödeme yapayım dedim olmaz dediler.Ayrıca benim makinayı bozup bozmadığımı kendim bilmiyorum.Tamam takarken bazen aktarım kesiliyordu sıkıştırdım.Böyle bozuluyorsa kabul alyım.Ama bana bu bürokrasi devlet dairelerinde bile olmaz gibime geliyor.Bana bu parçayı taktırma konusunda bilgi veren olursa sevinirim.(Parçayı yine de paramla alacağım ama yol yöntem saçma değil mi?sizce)

Tarih: 9 Şubat 2006, 19:46 - İp: yok
mefe
mefe (üye)
Denizli / Amatör

Birde arkadaşlar dedilerki bana laboratuvar koşullarınızda sizin bozduğunuz tespit edildi dediler böyle birşey olur mu? gerçek midir?Teşekkürler..

Tarih: 9 Şubat 2006, 19:49 - İp: 81.***.**9.64
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

sallamışlar, konikanın servisinde var bitane adam onunda dijital bilgisi yok elemanı varmı yokmu onu bile bilmiyorum tam olarak bi makine göndermiştik onlara shutter değişimi için elimizde yok dediler geri gönderdiler geldiğinde makinanın ccd si değişmişti ve distorsiyon üretiyordu. nasıl olsa kabul etmediler diye ccd unit i değiştirmiş adam. senin makinanda ise ben söyleyim lehim çatlağı vardır yüzde 99 ihtimal 51 avro + kdv iyi para. doğrusu. geçmiş olsun ne diyebilirimki.

bu arada labaratuar olayıda atmasyondur ben bilmiyorumki bu adam bunun burasıne ellemiş bu yüzden bozuldu diye açıklama yapan bir makine olsunki sen zaten içini açmamışsın sanırım.

#tembeleryk' tarafyndan 09.02.2006 20:26:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Şubat 2006, 20:23 - İp: 81.***.**6.72
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba mefe, geçmiş olsun, teknik servisin kararını beğenmiyorsan, "Tüketici Haklarına" başvurabilirsin fakat, senin durumunda ne elde edilebilir bilemiyorum. Bence senin en büyük yanlışın, sorun yaşadığın anda ilgili yerlere başvurmamış olman. Makinenin 20 günlük olmasından, ve "Fakat USB yuvasına kablosu zor giriyordu ...." cümlesinden anladığım kadarıyla, neredeyse ilk günden beri böyle bir kronik sorunun varmış. Neyse tekrar geçmiş olsun...
Benim asıl değinmek istediğim konu başka; sen kaça aldın bilmiyorum ama, bu makine yaz başında 400-450ytl civarıydı ve şimdi senden küçücük bir soket değişimi için parça+işçilik, makinenin 1/4 parasını yani, 100 ytl talep ediyorlar, bu çok ilginç ! Seni bilemem ama, bence değmez. Sonuçta şu anda tek sıkıntın fotolarını bilgisayara atamamak mı? Bu sitede bir çok arkadaşa önerdiğim şeyi sana da önereceğim; al bir tane card reader 10-15 ytl'ye hem daha güvenli, hem de daha hızlı, aktar fotolarını bilgisayarına !...
Son karar senin...
Bu arada, sorunun kabloda olmadığından da eminsin değil mi?Aslında imkanın varsa, Teknosa'da başka bir X60 kablosuyla aktarımı dene . Bu biraz paranoyakça gelebilir ama, kaybedeceğin de bir şey yok nasılsa...Bizim bir arkadaş öyle derdi:"Paranoyak değilim ama, takip de ediliyorum be abi!"

Tarih: 9 Şubat 2006, 20:38 - İp: 85.***.**8.171
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

bencede öyle yapmalısın 10 bilemedin 15 ytl ye bi card reader alabilirsin hemde daha sağlıklı ve süratli olur. ha bu arada makinenin gönderdiğin gibi gelmiş olmasına dikkat et

droral özel mesajın var bakarsan sevinirim

#tembeleryk' tarafyndan 09.02.2006 20:45:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Şubat 2006, 20:45 - İp: 81.***.**6.72
mefe
mefe (üye)
Denizli / Amatör

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.Şimdi,de içime kurt düştü içini açınca parça değiştirirler diye
burası Türkiye herşey olur.Teknosa yıda şikayet edeceğim.Esas onlar ilgilenmeliydi.Yok onlarla muhatab olmuyormuşum falan onlar sadece aracıymış ben servisi bilmem teknosa yı bilirim daha ucuz yer varken oradan oldım güvenli diye.Neyse olsun tüm cevap veren arkadaşlara selamlar.Kart okuyucu olacağım

Tarih: 9 Şubat 2006, 22:27 - İp: 85.***.**0.69
mefe
mefe (üye)
Denizli / Amatör

Arkadaşlar hangi kart okuyucuyu alayım ucuz ve iyisi daha doğrusu işimi görecek kingston marka kart var.Teşekkürler

Tarih: 9 Şubat 2006, 22:32 - İp: 85.***.**0.69
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Tekrar merhaba mefe, yurtdışını bilmiyorum ama Türkiye'de durum genelde böyle. Yani mağaza sana sadece malı satar ve sonra aradan çekilir. Sen montaj, kurulum, tamir vb. durumlarda yetkili servislerle muhatab olursun. Sonuçta makineni bahsettiğin ucuzcu yerden de garantisiyle almış olsaydın , yine aynı durumu yaşayacaktın. O firma da aradan çekilecekti ve yine servisle başbaşa kalacaktın. O nedenle teknosa'yı hiç suçlama bence, olması gereken bu çünkü...Bu arada bence rahat ol, tembeleryk'in dediği makinenin vidalarını bile açıldığını sanmıyorum ben de...
Kart okuyucuya gelince; birkaç çeşidi var bunların. Senin makinen yanılmıyorsam SD/MMC kart okuyor. Masaüstü tiplerin 15-20 çeşit kart okuyanı var. Yine, çoklu kart okuyup, bilgisayar kasasının üzerinde 3,5 luk disket yuvasına takılabilen internal modelleri var. Ancak benim sana tavsiyem, flash bellek boyutundaki seyyar tipler olacak. Bunlar hem ucuz, hem de küçük ve seyyar olmaları dolayısıyla çok avantajlı (10 ytl civarı). Makinenin çantasında bile her an taşıyarak, istediğin an, istediğin bilgisayara resim atabilirsin. Bu okuyucunun tek dezavantajı sadece SD/MMC kartları okuması ki, senin de diğer kartlara zaten ihtiyacın yok...Bu okuyucularda pek marka yok bildiğim kadarıyla, dolaş, gözüne kestirdiğin bir bilgisayar mağazasından al. Hatta, kartını da yanında götür, orada deneyerek al..

Tarih: 9 Şubat 2006, 23:27 - İp: 85.***.**8.171
mefe
mefe (üye)
Denizli / Amatör

Droral ilginden dolayı önce teşekkür ederim.Bana çok yardımcı oldun yarın ilk işim dediğin kart okuyucularından almak olacak tekrar teşekkür ederim.Diğer arkadaşlara da teşekkürler.Selamlar

Tarih: 9 Şubat 2006, 23:33 - İp: 85.***.**0.69
mefe
mefe (üye)
Denizli / Amatör

Droral ilginden dolayı önce teşekkür ederim.Bana çok yardımcı oldun yarın ilk işim dediğin kart okuyucularından almak olacak tekrar teşekkür ederim.Diğer arkadaşlara da teşekkürler.Selamlar

Tarih: 9 Şubat 2006, 23:35 - İp: 85.***.**0.69
  • 1