gkhnyds
gkhnyds (üye)
İstanbul / Amatör

Konica Z10 Sıvı Temizliği

merhaba
geçenlerde konica minolta z10 makinama sıvı girdi. bende sirkecideki bir fotoğraf makinası tamircisine verdim. bana çıkartılan ücret 150 ytl.
makinayı satsam zaten 150ytl etmez.
ve bu ücretten bana haber verilmedi. 14 kasımda verilen cihaz için taa bugün haber veriliyor. yaptık işlemi borcunuz 150ytl.
benim bu ücreti karşılayacak maddi gücüm yok.
sizce ne yapmalıyım?
ayrıca bu ücret çok yüksek değil mi?
altı üstü sıvı temizliği.
ayrıca baştan pazarlık ettim. masraf açacaksa çöpe atarım daha iyi diye.
yorumlarınız nelerdir?

Tarih: 8 Aralık 2006, 22:04 - İp: 85.***.**8.184
gkhnyds
gkhnyds (üye)
İstanbul / Amatör

Kimse sıvı temizliği ne kadar yapılıyor bilmiyormu yoksa bütün piyasa aynı kazığı herkese atmak için şartlanmış halde mi?

Tarih: 9 Aralık 2006, 15:25 - İp: 85.***.**8.184
gkhnyds
gkhnyds (üye)
İstanbul / Amatör

kimse bilmiyormu sıvı temizliği ücretini ?

Tarih: 14 Aralık 2006, 04:15 - İp: 88.***.**7.155
oximaxo
oximaxo (üye)
İzmir / Amatör

öncelikle geçmiş olsun kardeş boşuna sorma bunlar cevaplamaz birkaç kişi kendileri aralarında sohbet eder burada yada yeni başlayanlara hava yaparlar tekrar eçmiş olsun ...

Tarih: 15 Aralık 2006, 19:01 - İp: 88.***.**7.87
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

"yeni başlayanlara hava yaparlar " çok talihsiz söz...

Şahsi görüşüm; tamir yaptırmaya girişmeyiniz.. o makineyi, artık vitrinde bir süs niyetine kullanınız..

3 veya 6 ay garantili tamir yaptırabilirseniz şanslısınız..

Ancak.. tamir görmüş kısım haricinde bir bölüm, 1 ay sonra problem yaparsa, tekrar geçmiş olsun deriz...

Geçmişl olsun.. yeni makine almanızı öneriyorum..

Selam ve saygılarımla.. mete..

Tarih: 16 Aralık 2006, 10:42 - İp: 85.***.**9.202
oximaxo
oximaxo (üye)
İzmir / Amatör

Mete bey sen ve senin gibi duyarlı arkadaşlara bir sözümüz olamaz asla fakat sizde biiyorsunuzki burada amaç bilgi paylaşımı işte yukarıda bir arkadaşın sorunu var ve binlerce üyesiolan bir site aldığı cevap 1 bumu sizce paylaşım...

Tarih: 16 Aralık 2006, 18:23 - İp: 88.***.**7.87
gkhnyds
gkhnyds (üye)
İstanbul / Amatör

@mete007
Adını vermeyeceğim ancak 55bin den fazla üyesi buluna bir donanım-yazılım sitesinin adminiyim yıllardır.
Forumlarımızda 10binden fazla mesajım bulunmaktadır. Diğer takip ettiiğim ve yöneticisi olduğum forumları saymıyorum. 7 tane forum takip ediyorum, yöneticilik yapıyorum vs..

Benim burda sorduğum çok basit bir soru. Neden burda sordum? Uzman arkadaşlar burda yardımcı olur diye. Daha önceki mesajları takip ettim çok profesyonel arkadaşların olduğunu gördüm. Kendi forumlarımda da konu açabilirdim ancak açmadım direk sizlerden medet umdum.
Özelliklede esnaf ve tekniker arkadaşlardan yardımı dokunan olur diye bekledim.
Dediğim gibi soru çok basit. İçine su girdi, bunun tamir ücreti nedir? Buna verilecek cevap da çok basit. 40-50-60 ytl denilecek mesela... veya hiç tamir olmaz at çöpe.
Ancak bir yerde aleti çalıştırdılar. Yapılan işlem sıvı temizliği. Değişen parça yok! Sadece sıvı temizliği ve karşılığında bana 150ytl ücret çıkartıldı. Benim bunu ha diyince karşılayacak durumum yok. Yakın zamanda da başımdan kötü bir olay geçtiği için maddi açıdan sıkıntıdayım.
Ben sizden öneri ve yardım bekliyorum hala.
Sizce basit bir işlem olan sıvı temizliği için 150ytl gibi bir ücret çok değil mi?
Eğer çok ise ne gibi bir adım atmam lazım? Cebimde param olsa bile enayiliğine vermek istemiyorum.
Saygılar..

Tarih: 16 Aralık 2006, 18:38 - İp: 85.***.**8.62
mete007
mete007 (üye)

dijital fotoğraf kavramı yokkende durum aynı idi..

Şahsi görüşümü, size yapılmış ilk öneri olarak kabul ediniz.. yani, yapacağınız masrafa rağmen o makinenin artık düzelmeyeceğini öngörüyorum..

oximaxo .. mesleği tamirat olan, bu foruma üye arkadaşımıza iki hafta kadar önce uğramıştım.. kendilerine teşekkür için açılmış bir konudan haberleri yoktu. konuyu görmelerine ben sebep oldum.. Yani işin uzmanları, haftalarca belki aylarca bu topiği göremeyebiliyor..

Selamlar.. oximaxo , gkhnyds ..

Tarih: 17 Aralık 2006, 09:24 - İp: 85.***.**1.238
oximaxo
oximaxo (üye)
İzmir / Amatör

Lütfen beni yanlış anlamayın siz ve sizin gibi duyarlı ve ustalara her zaman ihtiyacımız var amaaa sizde biliyorsunuz ki arkadaşlarımız başka konulara olduğu kadar duyarlı değiller gerçek bu değil mi . SAYGILAR..

Tarih: 17 Aralık 2006, 15:36 - İp: 88.***.**7.101
mete007
mete007 (üye)

oximaxo çok fazla tepki veriyorsun.. aynı maksatla iki konu açmıştın, ikiside yanlış yerde idi.. uyarıp doğru yeri işaret ettik.. bir konun silinmiş.. önce forumu iyice okumalı..

çok ünlü bir sitede; tıklayın

konusuna rastladım.. Agrandizörlerle ilgili bilgiye sahip tek üyeleri yok sanki.. agrandizör objektifleri, aynı ölçüde vida çapına sahiptir.. uyumsuzluk görülüyorsa, lensin değil.. agrandizörün bir parçası eksiktir..

o linkini verdiğim siteye nasıl üye olunuyor bilmiyorum.. bunu araştırmaya vaktim yok...

Bu konudaki öngörümün ne olduğunu iyi değerlendirin.. sorulan şeye verilecek cevap (benimki dahil) risk taşıyor)

Tarih: 17 Aralık 2006, 17:29 - İp: 85.***.**4.240
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tuketici sorunları forumu cok fazla ziyaret edilmeyen bir yer oldugu için size geri donusler az olmus olabılır..analod slr yada serbest kursu gibi bolumlerde acmıs olsanız aynı konu eminim daha fazla cevap alacaktır cunku sitede sırf makıne tamırıyle ugrasan uyelerde var..ben bu işin piyasasını bilmiyorum ancak soylediginiz fiyat gercekten ucuk bir fiyat..sonucta makine fiyatıda belli..anladıgım kadarıyla tamıre vermişsiniz..tamır edip verdikten sonra size ucret belirtilmiş??boyle bir tamirin ucretini onceden ogrenmiş olmanız gerekir..ayrıca makineden parca alınıp takılmadıgı,teknik bir sorun olmadıgı halde bukadar ucret cıkarılması garip ve bana gore artnıyetli olabilir..keşke ucret hakkında bilgi sahıbı olduktan sonra onarım işlemine onay verseydiniz..su durumda nasıl bir yol izlersiniz bilemiyorum ancak daha dusuk bir fiyata anlasma yada tuketici mahkemesine basvurma gibi secenekleriniz var..saygılar

Tarih: 18 Aralık 2006, 02:02 - İp: 88.***.**9.208