troll
troll (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Kodak Z981 Objektif Sallanıyor

arkadaslar yurt dısından gelen makinan objektifi sallanıyor bu normalmidir sizce

Tarih: 10 Aralık 2010, 00:05 - İp: 78.***.**9.254
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Objektif ve sallanma aynı cümle içinde bile kullanılmaması gereken kelimeler.
Normal olmadığı kesin, bir servise götürün yada gönderin.

Tarih: 10 Aralık 2010, 20:01 - İp: 78.***.**8.152
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sallanmaması lazım ama, muhtemel aksamlar arası boslugu sallantı olarak yorumluyor olabilirmisiniz acaba?
teknosa gibi bir yerde aynısından bulabilirseniz bir deneyin bakalım?
makine sorunsuz calısıyorsa poblem yok.

Tarih: 11 Aralık 2010, 22:44 - İp: 88.***.**8.140
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sallantı olur. ama sallantının şiddetine göre değişir. en küçük sallantıya sallantı derseniz anlam yanlışlığı olur.

lens mekanizması ileri geri hareket eder. lensin çıktığı/hareket ettiği yerde conta/lastik olur. eğer o conta çıkmışsa sallantı çok olur. o conta çıkmışsa makina içine toz,su çabuk kaçar ve lens durması gerekdiği gibi düz durmaya bilir. sallantı şiddetli olur.

örneğin: compactlarda lens hareket eder, ileri geri gider, döner vs. zaman içinde lens ile makina arasındaki conta eskir ise (böyle bişey mümkündür benim başıma geldi çünkü) conta çıkar. lens sallantısı çok artar. zaman içinde mekanizma doğru hareket etmeyeceği için daha fazla soruna neden olur. eğer makina yeni ise servise yollayın eski ise ist. tamircilere gösterin/yaptırın.

Tarih: 13 Aralık 2010, 09:00 - İp: 88.***.**0.14
hozkul
hozkul (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Arkadaşlar; Kodak Z981 fotomak. aldım ama Türkçe Klavuz bulamıyorum, yardımcı olursanız minnettar olurum.

Tarih: 10 Ocak 2011, 11:36 - İp: 95.***.**4.129
  • 1