huysuzzzzz
huysuzzzzz (üye)
Sakarya / Amatör

Kodak M1063 Açılmıyor!

M1063 uzun zaman kullandim,gayet güzeldi.Bu aralar sorunlar çıkmaya başladı,cihaz açılmıyor!
Sanırıım sorun sarjda.
Normal kablosuyla sarja takdığımda 10-15 sn ışık yanıyor sonnra kapanıyor.
Usb ile pcye bağlıyorum bu seferde bu seferde ışık sürekli yanıp sönüyor.
Acaba pilmi bitti? Ama bu sorun durup dururken oluştu.
Şimdi ne yapmaliyim? Yardımm

Tarih: 24 Temmuz 2009, 16:41 - İp: 88.***.**1.245
lahalehey
lahalehey (üye)
Bursa / Amatör

benzer bi problem arkadaşımın casio-exilim makinasında olmuştu, servise götürdüğümüzde pilin bozulmuş olduğunu söylediler durup dururken.. garantisi devam ettiğinden yeni pil verdiler..

belki böyle bir durum olmuştur. isterseniz bi servise götürüp durumu anlatın

Tarih: 28 Temmuz 2009, 15:00 - İp: 78.***.**0.177
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

info özelliği olan lithium ion bataryaları hiç bir zaman tamamen bitirmemek gerekiyor çünkü bu bataryaların içerisinde minik bir elektronik devre var ve o devre de enerjisinini pilden alıyor.Siz bataryanızı tamamen bitirdiğinizde enerjisiz kalan bu elektronik devre çok defasında bataryanın daha erken "PİL BİTTİ" uyarısı verdirmesine neden oluyor.
Bataryayı tamamen bitirme alışkanlığınız devam eder sede bu sefer batarya artık şarz tutmaz hale geliyor. Bataryanızı hiç bir zaman tamamen bitirmeyiniz.Şarz uyarısı aldığınızda şarz edin.

Tarih: 28 Temmuz 2009, 17:50 - İp: 94.***.**7.243
karabortlen
karabortlen (üye)
Muğla / Meraklı

huysuzz arkadaş bende de m1063 var şu aralar senin soruna benzer aynı sorunla karşı karşıyayım sen hallettiysen eger bana da nasıl hallettigini söylersen sevinirim

Tarih: 4 Ağustos 2009, 14:25 - İp: 88.***.**1.126
mbc07
mbc07 (üye)
Antalya / Amatör

klıc7001 tipi bataryada görülen sanırım kronik bir sorun diğerlerinde var mı bilmiyorum. benzer bir sorunla ben de karşılaşmıştım. bataryayı değiştirdik çözüldü.

Tarih: 28 Nisan 2013, 12:26 - İp: 37.***.**9.95
  • 1