elver16
elver16 (üye)
Bursa / Amatör

Jpg Resim Acılmaması

merhaba fotoğraf makinam ile çektiğim resimleri bilisayarım vasıtası ile direk usb belleğime aktardım fakat resimleri acmak istediğimde dosya biçimini desteklemediğinden veya en yeni güncellemeye sahip olmadığınızdan bu resim açılamıyor diyor fotografcıya sordugumda makınan acıkken usb belleği çıkartırsan bu tarz bi sorunun olabileceğini ve resimleri daha kullanamayacağımı söyledi forumumuzda bu konular hakkında daha zengin bilgisi olan abilerimizden yardım istiyorum bu sorunun bır cözumu varmıdır varsa bu nasıl olur kısa marmara turumun bütün resimleri bu sekılde oldu şimdiden herkeze teşekkürler...

Tarih: 22 Şubat 2014, 18:45 - İp: 78.***.**4.18
elver16
elver16 (üye)
Bursa / Amatör

derin araştırmalar sonunda sorunun çözümünü buldum belki aynı durumu yaşayan arkadaşlar olur umarım işlerine yarar nasıl yaptıgıma gelınce usb bellegımızdekı bozuk resımlerı duzeltmenın bi yolunu bulamadım malesef söyle yapıyoruz fotoğraf makinamızdan resimleri kesip aktarım yaptıgımızda bildiğimiz gibi makina icinde kesilen fotolar yok oluyo ben diğer herseyle uğramayı bırakarak fotoğraf makınamı tekrar bilgisayarıma bağladım ve recova (dosya kuurtarma programı) programını kullanarak fotograf makınamı tarattım ve %90 oranında kestiğim fotograflara tekrar ulaştım dikkat edilmesi gereken boyle bı sorunla karsılastıgınızda makınadan sıldığınız resimler yerine yeni resimler çekmemeniz ve bilgisayardan makınaya fotograf atmamaniz çünkü bu oldugunda makınadan daha önce kestiğiniz sildiğiz fotografların uzerıne yazılıyor ve ıstediğiniz resimlere ulasma oranınız düşüyor .
not: bu tip bir durumla karşılasmamak için aktarım yaptıktan sonra fotoğraf makinanız acık ve bilgisayarınıza baglı ıken usb belleğinizi çıkarmayınız... usb bellege kopyalama yoluyla dosya aktarımı yaparsanız keserek aktarımdan daha sağlıklı olacaktır kontrol edip makınadan silebilirsiniz...

Tarih: 22 Şubat 2014, 20:16 - İp: 78.***.**4.18
  • 1