reco20
reco20 (üye)
İstanbul / Meraklı

Fujifilm S1000fd Sorunu

Arkadaşlar bende s1000fd makine var hafıza kartım ise kingston sd hc 4 serisi. Ama fotoğraf çektikten sonra fotoğrafı göstermek istediğimde kayıt işlemi hatası diye bir yazı çıkıyo ve sonra okuma hatası yazısı çıkıyo. Aslında bu olayın öncesi de var ama onlara burda verilen cevaplara göre değinicem. Acaba bu sorun hafıza kartının hızının 4 serisinden olmasından kaynaklanabilir mi? yani hızlı olduğu için kayıtta problem çıkarabilir mi?

Tarih: 15 Ekim 2008, 00:04 - İp: 85.***.**1.171
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba reco20,

Eğer hafıza kartınız okuma hatası veriyorsa işletim sisteminde sorun olmuş olabilir. Buna sebep olacak şeyse makinenizi bilgisayarınıza bağladığınızda resimleri aktardıktan sonra bilgisayarınızdan silmeniz sebep olur. Windows işletim sistemi hafıza kartlarının işletim sistemini bilgisayardan sildiğinizde bozmaktadır. Kartınıza format atıp sorunu giderebilirsiniz. Şayet bu da sorunu gideremiyorsa işletim sistemi tamamen bozulmuştur ve yapacak birşey yok malesef..
Saygılarımla..

Tarih: 15 Ekim 2008, 16:28 - İp: 81.***.**2.84
reco20
reco20 (üye)
İstanbul / Meraklı

hayır ben bilgisayara bağlamadan bu hatayı verdi aslında ben bu makineyi 3 ay önce amerikada aldım bu sorun vardı yine önce sorun karttandır diyerek yeni kart aldım fakat aynı sorun oldu sonra ben sorunun makineden kaynaklandığını düşünerek makineyi iade ettim. Türkiyeye döndükten sonra aynı makineden arkadaşıma yine getirttim ve aynı problem çıktı. Yani benim yorumum sorun ne makinede ne de hafız kartında sanki bana benim kartımı yazım hızı 4 olduğu için bu problem oldu gibi geliyo ama ondada emin değilim çünkü ilk makinede scandisk 2 serisinden bi kart aldım bi süre çalıştı ve aynı sorunu verdi şu anda 2. makinemde 2. aldığım kartı kullanıyorum o henüz sorun vermedi.

Tarih: 15 Ekim 2008, 16:35 - İp: 85.***.**0.89
cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

Makinanızın epromuna kartınızdan virüs bulaşmış olabilir kartınızı önce temiz bir bi
lgisayarda biçimlendirin sonra makinanızın menüsünden format ayarlarına girip kartınızı formatlayın.

Tarih: 25 Aralık 2008, 18:12 - İp: 88.***.**6.243
  • 1