ebbkts
ebbkts (üye)
Konya / Meraklı

Fotoğraftaki Renkli Şerit Hatası. !

Selamlar, saygılar; Öncelikle tüm site ahalisine merhaba.
benim sorunum çektiğim fotoğraflarda çıkan renkli şerit.

Site içinde karşılaştığım hatayı uygun bulduğum kelimelerle (fotoğraflarda renkli şerit hatası, şerit hatası vb.) aramalar yaptım ama bulamadım, göremedim.

Fujifilm s1800 modelini kullanıyorum ve bazen aşağıdaki resimde olduğu gibi hatalarla karşılaşıyorum.

problem etmiyorum ama ilerde büyüyebilecek bi hatamıdır, fotoğraf makinesinden mi yoksa fotoğrafçıdan mı kaynaklanır bunu öğrenmek için sizlere sormak istedim.
Yardımcı olursanız müteşekkir olurum. şimdiden teşekkür ederim.
(umarım resmi doğru ekleyebilirim)

Tarih: 22 Temmuz 2010, 15:56 - İp: 194.***.**7.153
acizane
acizane (üye)
Balıkesir / Meraklı

Acizane kanaatim sensör hatası zira canon A95 makinamda aynısını yaşadım hatta daha kötüydü ama ben şanslıymışım ki Canon belli modeller için bildiri yayınlamış bende araştırırken okudum ve garantisi bitsede beş kuruş ödemeden değiştirildi makinanız için böyle bir hata verme sorununu öncelikle araştırın derim selamlarımla

Tarih: 31 Temmuz 2010, 20:41 - İp: 78.***.**7.14
ebbkts
ebbkts (üye)
Konya / Meraklı

sayın acizane,
Sorunu yaşamış birisi olarak verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim lakin bir sorum daha olacak, ben bu hatadan makinamı servise gönderecek kadar şikayetçi değilim fakat bu eğer sensör hatasıysa ileride daha da büyür mü yoksa hep böyle belli aralıklarla mı sorun çıkarır bunu bilmek isterim zira makinamı yurtdışından getirttiğim için garanti kapsamı bana çok uzak bi kelime..

Tarih: 1 Ağustos 2010, 19:08 - İp: 78.***.**8.76
acizane
acizane (üye)
Balıkesir / Meraklı

Benim makinada ki sorun ilk karşıma çıktığında çok belli belirsizdi ama sonradan fotoğrafın geneline yayıldı hatta bazı karelerde sanki hiç arıza yokmuşçasına hiç sorun çıkarmıyordu bu durumun sonucunda daha neler yaşanabilirdi bilemiyorum çünkü servise gönderdim bunları görünce...
Ama sizin karede kalın bir çizgi görünüyor çizginin verdiği renkler aynı bende gördüklerimden benim çizgiler biraz daha inceydiler...
saygılarımla

Tarih: 1 Ağustos 2010, 23:27 - İp: 95.***.**7.14
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

denediyseniz ve arızanın karttan olmadıgı ortaya cıktıysa makineyi servise gondermenizi tavsiye ederim.

hangi karede boyle bir hayatla karsılasacagınız belli olmaz.
fotografcılık sizin için onemliyse hayatınızın fotografını bu sorun yuzunden kaybedebilirsiniz diyerek acıklayayım.

makineniz fotografcılıktan daha onemliyse, bozuk pikseller ileride artabilir diye acıklayayım.
karttan olmadıgına eminseniz servise gonderin.

Tarih: 1 Ağustos 2010, 23:41 - İp: 217.***.**3.12
ebbkts
ebbkts (üye)
Konya / Meraklı

Fotoğrafçılık ve makine elbet önemli zaten paranoyaya bağlanmış gibi bikaç poz çektikten sonra acaba yine oldumu diyerek çektiklerimi sürekli kontrol eder oldum. Ama söylemeye çalıştığım ta eğer ilerlemezse ta Hong Kong'a makinayı göndermeğe değer görmüyorum benim için sadece yolda geçen süre en az 1 ay. bu işin karara bağlanması varsa arızası onarılmasını saymıyorum bile.

inanın şuan çıkmaza düştüm. Yurtdışından getirttiğim için garanti Türkiye'de geçmiyor, serviside. hong kong'a gönderip getirecek kargo ücretine bir miktar daha ekleyip aynı makineden tekrar alabilirim galiba..

Türkiyedeki servislerle muhatap olmak sorunken yurtdışını nasıl takip edeceğim onu düşünmeden edemiyorum. hepinize teşekkür ederim.

#ebbkts' tarafından 03.08.2010 17:43:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ağustos 2010, 23:15 - İp: 78.***.**8.76