mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Exıf Bilgileri...

Bilgisayarıma fotoğrafların Exif bilgilerini gösteren bi program yükledim ama bi işe yaramadı. Henüz hiçbir fotoğrafın Exif bilgilerini alamadım. Örneğin galeride Exif bilgileri verilmiş olan fotoğrafların bilgilerini bile vermiyo. Fotoğrafın üstünde sağ tıklayıp EXIF bilgisi isteyince devamlı olarak "The image contains no EXIF information" diye hata veriyo. Hiçbir resimde EXIF bilgisi yok mu? Neden devamlı bu hatayı veriyo anlamadım. Programı şu siteden indirdim "http://ak.no-ip.com/". Eğer başka yerde işe yarar bi program varsa bana bildirir misiniz? Ya da bu programı ben kuramadım mı yoksa yanlış mı kullanıyorum bu konuda bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 1 Mart 2006, 16:42 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba mstfckr61, exif bilgileri için bu linki, bu linki ve bu linki tıkla. Bu 3 linkten keyfine uygun olan birini indirip kullanabilirsin...

Tarih: 1 Mart 2006, 20:39 - İp: 195.***.**3.49
mrtksn
mrtksn (üye)
Ankara / Amatör

windows xp kullanırken resmin özelliklerinden özet ve gelişmişe tıklarsanız resmin exif bilgilerini görebilirsiniz; onun dışında picasa programı da bu bilgilerin en temel olanlarını gösterir.

Tarih: 1 Mart 2006, 22:05 - İp: 144.***.**0.29
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Teşekkürler arkadaşlar. Picasa vardı bende ama bilmiyordum onda böyle bi özellik olduğunu. Sayenizde onu da öğrenmiş oldum. Selamlar.

Tarih: 2 Mart 2006, 11:39 - İp: 81.***.**0.51
mrtksn
mrtksn (üye)
Ankara / Amatör

picasada exif bilgilerini görmek için sağ alt köşedeki bir butona tıklamak yeterlidir

ayrıca droral ın verdiği programlardan http://www.takenet.or.jp/~ryuuji/minisoft/exifread/english/ olanını oldukça kullanışlı buldum.

kolay gelsin.

Tarih: 3 Mart 2006, 11:56 - İp: 144.***.**1.136
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

droralın ve mrtksn nin verdiği linki ben de öneririm yani www.exif.org

Tarih: 3 Mart 2006, 16:34 - İp: 85.***.**2.241
  • 1