orh
orh (üye)
Konya / Amatör

D70 S Problem

D70 S Problem
selam arkadaslar
1 hafta önce yalcınlar dan d70s ve 24x85 2.8 objektifli bir kit aldım. Özellikle bu kiti tercih ettim çünkü. daha önceden bir arkadasımın d70'ini kullandım ve çekim sonuçları mükemmeldi.
Ama benim aldığım d70s makinenin çekimlerinde bu kaliteyi alamadım. çekimlerin üzerinde noise efekti verilmis gibi bir tonlama, kumlama yapılmış gibi bir tonlama ve resimlerda tam birnetlik yok. Amatör bir kullanıcı oldugum için acaba diyorum ayarlarından bir yerinde mi yanlışlık yaptım. Eğer aranızda böyle bir sorunla karşılaşana ve ayarlarla ilgili bir değişiklik yapmammı gerekiyor acaba. yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar.

Tarih: 6 Şubat 2006, 20:04 - İp: yok
silverian
silverian (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar,

ISO ayari acaba 1600 gibi bir seviyede olabilir mi? Anlattigin sorun yuksek ISO'ya bagli gren gibi gorunuyor. ISOyu manuel olarak kontrol et istersen

kolay gelsin

Tarih: 6 Şubat 2006, 21:18 - İp: 85.***.**5.215
burakk
burakk (üye)
Batman / Meraklı

Merhaba,
kameranı yeşil renkli olan auto mod kullanmayı dene o zaman silverian arkadaşın dediği gibi gerçekten iso değeri sebebibyle mi yoksa başka bir nedenlemi grenli çektiğini anlayabilirsin. Netlik konusuna gelince makina AF de mi yoksa MF demi ona bir bak. Sanırım lensin üzerinde bunun ayrımını yapan bir yer olması lazım. Bundada bir terslik yoksa ben daha fazla yardımcı olamıyorum üzgünüm.

Tarih: 6 Şubat 2006, 21:41 - İp: 85.***.**6.226
orh
orh (üye)
Konya / Amatör

cevap yazan arkadaslara teşekkür ederim.
Ama ben bu dediginiz özellikleri denedim. düşük ıso da, yüksek ısoda orta ıso da hepsinde deneme yaptım. auto, modda cektim, programda da cektim. netligi de auto focus da cektim. yani cekimlerin üzerinde bir sis perdesi varmış gibi. özellikle nikop capture programında düzenledigim resimlerde daha önceki d70 de muhteşem sonuçlar almıştım. ama bu yeni aldıgım d70s de nikon capture de oynadığım zaman daha fazla bozmaya basladı resmi.
yardım lütfen....

Tarih: 7 Şubat 2006, 11:06 - İp: 85.***.**2.140
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

bi kaç tane örnek fotoğraf koysan..

Tarih: 7 Şubat 2006, 13:28 - İp: 62.***.**1.55
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili orh düşük ve yüksek asalarda farklı farklı 5-6 kare çekip üzerinde hiçbir oynama yapmadan benim mail adresime yollamanı rica edeceğim.exif bilgileriyle beraber değerlendirip sana yardımcı olurum.

Tarih: 7 Şubat 2006, 16:25 - İp: 88.***.**8.244
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

ben zer bir paroblem bir ardaşımdada olmuştı soğuktan sıcağa girdiğinde lensi değştirdi. doğal orak nem içeri girmiş nem direlt ccd üzerine yapışmış servis ccd yi temizleyince bişi kalmadı.

olmaz olmaz deme

Tarih: 8 Şubat 2006, 11:38 - İp: 81.***.**4.48
orh
orh (üye)
Konya / Amatör

arkadaslar öncelikle cevap yazan tüm arkdaslara teşekkür ederim.
dün profesyonel manada foto çekimi ile ugraşam bir abime makineye gösterdim. abi öncelikle ıso ayarını 200 edüşürdü. daha sonra ımage options kısmındaki bir kaç yeri kurcaladı. ve makine düzeldi.
oh bea yaf şükürler olsun. iste d70s bu cekimler bu. muhteşem sonuç.
abim söyledigine göre sıkıntı çok taraftan netlemeymis, tek noktadan netlemeye getirdim dedi ama ben tam anlamadım acıkcası. ama sonuç olarak makinem düzeldi.
benim merak ettigim. fabrika ayarlarında bu sekildemi geliyor bu makine.
neyse tekrar şükürler olsun çok sevinçliyim.
herkese iyi çalışmalar.

Tarih: 8 Şubat 2006, 13:10 - İp: 85.***.**1.119
  • 1