cazip
cazip (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Ve Türkiye

Selam,biraz önce Canon sitesine bakıp gelişmeler varmı diye görmek istedim.Canon avrupa ve orta doğu listesinde türkiyeyi göremedim .benmi bulamadım yoksa canonun resmi türkiye sitesi yokmu.
neticede buda bir tüketici sorunu olabilir diye buraya yazdım.
saygılar

Tarih: 4 Nisan 2007, 12:41 - İp: 81.***.**5.246
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Evet, Kazakistan, Türkmenistan gibi ülkelerde var ama Türkiye'de yok.

Tarih: 4 Nisan 2007, 13:25 - İp: 81.***.**7.49
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Canon'un Türkiye sitesi yok ama Türkiye temsilcisi Ekayalar ın sitesi var.

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:24 - İp: 212.***.**0.50
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Bence çok farklı şeyler. Türkiye ithalatçısının web sitesi ile canon'un resmi web sitesi.

Burada ithalatçının web sitesiyle firmanın resmi sitesini açıklamaya gerek yok aslında. Siteye girdinmi, dünya ile aynı anda(ya da 24 saat içinde) güncellenen bir site olmalı. Yeni ürünler, duyurusu yapılan ürünler, üretimden kalkan ürünler, firmware, yazılım her şey olmalı.
Sample niteliğinde fotoğraflar da olmalı.10 Sene önce aldığım yazıcının sürücüsüne ulaşabilmeliyim.
Erkayalar'ın sitesinde hiç biri yokki.

www.nikon.com.tr
www.sony.com.tr
www.hp.com.tr
www.philips.com.tr
gibi.....
Hepsi Amerika 'daki siteyle içeri olarak aynıdır. www.sony.com, her yerde aynıdır.

Erkayalar'ın sitesi örneğin 1600 lira verip alacağımız 350d hakkında ancak aşağıdaki linkteki bilgiyi veriyor.
http://www.erkayalar.com.tr/urundetay.aspx?id=185
Altına da yazmışlar, harf hatasından kaynaklanan yanılgılar bizi bağlamaz diye
yeterli mi?

Bu kadar popüler bir firma, her sene yüzbinlerce makine satan bir marka biraz zahmet edip bir web sitesi yapmak zorunda bence.....

Aslında yukarıdaki vasıflara www.canon.com adresi fazlasıyla sahip ancaak;
anlayamadığım konu Kazakistan'da böyle bir site varken Türkiye'de neden yok?

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:43 - İp: 81.***.**7.49
cazip
cazip (üye)
İstanbul / Amatör

çok güzel yorumlar yapmışsınız,
ben diyorumki sesimizi duyurumaya çalışalım bizim ülkemizide ciddiye alsınlar.Canon gibi türkiyeyi bir yere sığdıramayan firmalara bir şekilde sesimizi duyurmalıyız diye düşünüyorum.
Saygılar

Tarih: 4 Nisan 2007, 17:39 - İp: 81.***.**5.246
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

valla cazip erkayaların ayıbı onlar duyursunlar seslerini yuzde yuz kar koymayı biliyorlar herseye..

Tarih: 4 Nisan 2007, 17:50 - İp: 88.***.**8.161
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

canon'un "zoombrowser" yazılımını kurarken kıta ve buna bağlı olarak ülke seçimi yapılır...Fakat ne Asya ne Avrupa nede başka bir yerde Türkiyeyi göreniniz varmı? yüklemeye devam etmek için bizim için uygun görülen seçenek ise : others!

#muratsen' tarafından 04.04.2007 21:45:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Nisan 2007, 21:43 - İp: 85.***.**8.166
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

hepsi yola gelicek yavaş yavaş

Tarih: 4 Nisan 2007, 22:08 - İp: 85.***.**9.244
d.dumrul
d.dumrul (üye)
İstanbul / Meraklı

ben göremedim tanıdık vasıtasıyla yabancı dilim olmadığından bi ara bağlantı kurmaya çalışmıştım satarken iyi makinalarında bile Türkçeyi almayanlar var arapça ibranice çince japonca bu makina bu makina sanki başka yerde satılıyo çok enteresan.

Tarih: 4 Nisan 2007, 23:01 - İp: 85.***.**6.23
federalp
federalp (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

bıze yabancı dıl mı ogretmek ıstıolar yoksa bızı takmıorlarmı yıllardır ıcımde yaradır neden tuketımıne katkıda bulunan bır ulkeyı gormezden gelırler

Tarih: 6 Nisan 2007, 00:20 - İp: 88.***.**8.1
mrbwp
mrbwp (üye)
Ankara / Amatör

ben göremedim tanıdık vasıtasıyla yabancı dilim olmadığından bi ara bağlantı kurmaya çalışmıştım satarken iyi makinalarında bile Türkçeyi almayanlar var arapça ibranice çince japonca bu makina bu makina sanki başka yerde satılıyo çok enteresan...
....................................

Bende göremedim

Tarih: 6 Nisan 2007, 01:20 - İp: 85.***.**4.18