aforoz_
aforoz_ (üye)
Trabzon / Amatör

Canon S1 Sı Resımler Garip

Arkadaslar ben bu kamerayı eniştemden aldım. Fakat cektigim resimler bi garip halde kaydoluyorlar. Hangi modda cekersem cekeyim resimler cizgi cizgi cıkıyor. Hani televizyon ekranına cok yaklastırıp bakarsın da resimde kayan cizgiler gorursun ya o bicim. Ama video cekmeye kalktıgımda hicbir sorun yok. Acaba neden boyle oluyor? Ayarlarında mı bi sorun var.
Resmi cekmeden once ekranda normal gorunuyor cektikten sonra garip bi sekilde kaydoluyor. Önizlemede baktıgımda yada bilgisayardan actıgımda resimler üzerlerinde cizgi cizgi seritler olan renksiz garip bir hal alıyor. Sizce neden bozuldu mu acaba??
Yardım ederseniz cok cok cok sevinirim. Teşekkurler....

isterseniz bi cektigi resimleri ne hale getirdigine bakın:

http://image01.yuklet.com/files/5/801a59e8-IMG_0028.jpg/IMG" target="_blank" rel="nofollow">

#aforoz_' tarafından 15.08.2006 17:48:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2006, 23:01 - İp: 85.***.**1.160
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Makinenin menüsünden reset bolumunu bulup resetlersen belki düzelebilir.Umarım düzelir.

Tarih: 15 Ağustos 2006, 15:08 - İp: 85.***.**4.163
aforoz_
aforoz_ (üye)
Trabzon / Amatör

Yok kardeş onu denemedim mi sanıyorsun. Aklıma gelen en korkunc komplo goruntuyu digitale ceviren işlemcide bir sorun olusması! Boyle bise varsa yandım.
Ayrıca cevap yazdıgın için cok tesekkur ederim, sağolasın.
Başka bir düşüncesi olan varsa lütfen yardım etsin...

Tarih: 15 Ağustos 2006, 17:40 - İp: 85.***.**1.160
hido1964
hido1964 (üye)
Trabzon / Amatör

merhaba aforoz
Bir şey söyleyeceğim ama çok hoşuna gideceğini sanmıyorum. Canon bir ara hatalı üreetim olan CCD lerini duyurmuştu. Makinenin seri nosuna bakıp senin seride bir sorun olup olmadığına bak. Sana tam adresi vererek yardımcı olabilrdim ama haberi okuyalı 3-4 ay oldu. burada sony,mınolta, canon ile ilgili camera ve fotoğraf makinelerinden bahsediliyordu. Birde kart okuyucunu kontrol et belki tam oturmamıştır. Bende yaklaşık 1,5 yıkdır s1 kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım. Herşeyin gönlünce olması dileğiyle. selamlar

Tarih: 15 Ağustos 2006, 23:09 - İp: 85.***.**9.182
aforoz_
aforoz_ (üye)
Trabzon / Amatör

hido abim sağolasın. Bende yeni bir cf kartla denemeyi düşünüyordum. İnsallah sorun karttadır. Dediğin hatalı üretim olayını da araştıracağım. Fakat birde şöyle bir durum sözkonusu video çekimlerinde görüntü gayet hoş, bu olay sadece resimlerde oluyor. Anlamadım gitti!
Acaba bu sorunu servis çözermi garanti kapsamına girer mi? Bunda benim bi hatam yok. Hatta makinayı bırakın bir yerlere vurmayı yada düşürmeyi sallamamaya bile dikkat ederken böyle bir sorun olusması korkuttu. İnsallah cok onemli bir sey değildir.
Herkese tekrardan teşekkürler, başka düşüncesi olanlar varsa da zahmet olmazsa yazarlarsa cok makbule geçerler...

Tarih: 16 Ağustos 2006, 00:33 - İp: 85.***.**1.160
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Bu fotoğrafları bastırdınız mı, veya bilgisayar ekranında baktınız mı? Acaba LCD mi arızalı diye düşündüm de..

Tarih: 18 Ağustos 2006, 01:00 - İp: 85.***.**1.209
aforoz_
aforoz_ (üye)
Trabzon / Amatör

murgur abim çekilen fotograflar makinanın ekranında da bilgisayara attığımda da bu şekilde (kötü) çıkıyor. Yani sorun fotograf makinasının ekranında değil büyük ihtimal. Bende CCD sensördedir diye düşünüyorum ama tam olarak bişe diyemiyeceğim ondan size soruyorum. Belki daha önce böyle birşey birinin başına gelmiştir, duyan veya gören olmuştur. Yardımcı olursanız sevinrim.
Ayrıca murgur abim teşekkürler...

Tarih: 18 Ağustos 2006, 12:23 - İp: 85.***.**3.35
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

bir arkadaşımın canon s1 geçen haftalarda bozuldu ccd sensor hatası makinayı 350 euro saıyıp istediğiniz canon modelini seçin üstünü tamamlayın dediler.
o da ixus 75 yada 70 i tercih etti ..

ccd sensor bazen foto çekiyordu bazen de kapkaranlık yani birşey çekmiyordu .
çalışmıyordu.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 14:10 - İp: 88.***.**7.75
trilogy
trilogy (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba, Aynı sorun bende de başladı. Aforoz arkadaşım problemi çözebildin mi? Benzer problem yaşayan var mı?

Tarih: 7 Temmuz 2008, 14:01 - İp: 88.***.**1.18
  • 1