kayipruh
kayipruh (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon Kamera Tamiri

Selamlar video kamera ile ilgili pek başlık bulamadım belki konsepte aykırı olacak ama çaresizim... Canon MV800 digital kameram var (MiniDV) problem lcd ekranda gozuken yatay gri çizgiler ile başladı. Sanırım aynı kasetleri defalarca kullanmamdan kaynaklanıyor fakat su anda makinenin mekaniği sorunsuz calısmasına ragmen (iler-geri sarma, oynatma - durdurma vb.) içindeki kasetin dakika bilgisini ve içerigini goruntulemiyor. yani kasettekini izleyemiyorum CCD arıza olabilecegini soylediler. beni bu konuda yonlendirirseniz cok sevinirim.
Tesekkurler...

Tarih: 28 Eylül 2008, 12:29 - İp: 78.***.**8.30
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

CCD arızalı diye sanırım sana şaka yapmışlar..Zira bahsettiğin durumun ccd ile uzaktan yakından alakası yok.
1-kamerayı televizyona bağla görüntüyü tv den almaya çalış eğer alabiliyorsan kamerayı lcd ekrana bağlayan Flexible cord(esnek kablo) kopmuştur -ki en çok karşılaşılan bir durumdur....
2-kamerayı tv ye bağladığın halde görüntü alamıyorsan o zaman sorun var demektir ve erkayalara gitmen gerekebilir.

not:anlattıklarında ki en önemli ip ucu ekranda dakika bilgisini göremiyor olmandır...

Tarih: 29 Eylül 2008, 10:30 - İp: 85.***.**5.60
  • 1