sorunlu
sorunlu (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos Digital Rebel !!!

Arkadaşlar bu makiayı kullananlar varsa iletişime geçebilir mi??
Lutfen !!
Sorunumu da açıklıyım :Makina super cok rahat kullanıyorum ve gayet de iyi fotlar cıkıyor ama cektıgım gece resımlerınde enstantane ile alakalı problemlerım war.Direk olan ısık kaynaklarının etrafında kırmızı mavi yesil halkalar cıkarıyor bu problemı cozmem lazım lutfen yardımcı olun.Bu konuyu cozen yada bana onerılerı olacak arkadasları beklıyorum sımdıden tesekkurler !!!

Tarih: 2 Nisan 2005, 14:45 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Başlangıçta belirtmek istiyorum, meraklısıyım, fikrimi paylaşmak istiyorum.

Filtre kullanman gerekli olduğunu düşünüyorum. Kullandığın lensten de kaynaklanabilir. Bende 5-6 ay önce benzer sorunlar yaşamıştım, Analog Canon AE1 Program ile, FD 50mm f1,8 1/15 ve daha uzun perde hızı zamanlarında sorun yaşamıyorum. Ama diğer FD 35-70mm kullandığımda f4 gece çekimlerinde etkili sonuça alamıyorum.

Işığın bol olsun...

Tarih: 3 Nisan 2005, 11:40 - İp: yok
sorunlu
sorunlu (üye)
İstanbul / Amatör

hakkaten hiçmi bilen yok ya gercekten bu sorunu cozmem lazım fotolarımın ıcıne edıyor !!!
Bu arada cevap yazan arkadasım cok saolasın !!
bu arada mail adresini ozelıme mesaj atana ornekler gonderebılrım !!

#sorunlu' tarafından 13.04.2005 18:28:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Nisan 2005, 18:27 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

makinenin arızalı olup olmadığını ancak şu şekilde anlayabilirsin aynı ortamda bir başka makinenin verdiği fotoğrafları karşılaştır. fakat kırmızı - mavi - yeşil halkalar bana sanki ışık kaynaklarına karşı çekim yaparken oluşan hale (gayet normal birdurum) gibi geldi.

Tarih: 18 Nisan 2005, 22:09 - İp: yok
  • 1