manilua
manilua (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Canon D 300 Ler

CANON D 300 LERDE NETLEME PROBLEMLERİ ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI,SİRKECİ 2.Cİ EL PİYASADA ÇOK SAYIDA 300D-LER DOLAŞMAYA BAŞLADI

Tarih: 13 Ocak 2005, 08:32 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Hayır canon 300 dlerde netleme problemi diye bir şey olmaz.Aynayı kaldırdıktan sonra onun da altında minik bir ayna daha vardır o otofokus aynasıdır.Onu tazyikli bir hava ile temizlersin olur biter.Otofokus aynası temiz olmazsa makine yeteri kadar iyi netleyemez ve sonuç olarakda AF modunda çekim yapmaz

Tarih: 14 Ocak 2005, 00:09 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

canon 20d kullanıyorum netleme problemini 28-105 3,5~4,5 objektifi ile yaşadığım için daha iyi bir objektifle değiştirdim. Şimdi Kullandığım 24~85 3,5~4,5 Rakamlara baktığınızda sanki önceki seçenek daha iyi gibi görünüyor fakat lens büyüklüğü ve fiyatı işin aslını ele veriyor. 20d yi almadan önce 300d yi denedim netleme konusu aynı diyebilirim. aynı zamanda sony 828 kullanıyorum ondaki netleme daha iyi fakat canon daki yumuşaklık, tonlama gücü özellikle düğün fotoğraflarında gelinliklerde beyazlık- damatlıklarda siyahlık aralarında her tonu yakalayabilmesi netleme problemini dahi affettirecek güçte. müsait olursam 24~70 2,8L objektifinde gözüm var. netleme konusu zannediyorum onda tamamen çözülecek.

Tarih: 14 Ocak 2005, 17:14 - İp: yok
çotanak
çotanak (üye)
Giresun / Amatör

burkay ustam vermiş oldugun bilgilere teşekkürler bu arada kurban bayramın mubarek olsun

Tarih: 20 Ocak 2005, 16:03 - İp: yok
  • 1