biofreak
biofreak (üye)
Ankara / Amatör

Canon A610umu Servise Vermeden Önce

benim canon a610 um var ve bir talihsizlik sonucu el çantamın içindeyken canta bel hizasından yere düştü.makinam deri kılıfın içindeydi fakat o günden beri zoom halkası biraz yukaruı doğru kalkık vaziyette ve zoom yaparken çıkan çıt-çıt sesi daha bir sesli geliyor ve zorluyor.Şimdi ben makinayı servise götüreceğim zaten o kadar parayı verdim(ama memnunum) malum öğrenciyim acaba bana bu halkanın değişimi ne kadara mal olur ?Erkayalar'a veeceğim ama gözüm korkuyor.sizce vermesem de böyle mi kalsa.Bana servise vermeden önce ne yapmamı tavsiye edersiniz?servise verirken oyuna gelmemek için nelere dikkat etmeliyim?

Tarih: 3 Ocak 2007, 00:46 - İp: 85.***.**0.216
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

GİT SERVİSE "ABI BU KACA OLUR OGRENCIYIM" FALAN DE,Bİ FİYAT AL ONA GORE UYGUNSA YAPTIR,AMA KESİNLİKLE BİR FİYAT AL...AYARLARIZ BISEYLER DERLERSE SAKIN VERME,NEKADAR HESAP CIKACAGINI BILEMEZSİN..İNSALLAH COK BUYUK BI SORUN YOKTUR

Tarih: 3 Ocak 2007, 03:33 - İp: 88.***.**1.162
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili biofreak,

şu cümleni açıklar mısın :"servise verirken oyuna gelmemek için nelere dikkat etmeliyim?"

Tarih: 3 Ocak 2007, 12:55 - İp: 85.***.**2.156
biofreak
biofreak (üye)
Ankara / Amatör

servise verirken oyuna gelmemek için nelere dikkat etmeliyim

derken kastım şu:

birkaç kişinin çeşitli nedenlerden makinelerinde olmadık yerlerinde sorun çıktığı söyleniyormuş ve üstüne üstlük bir de çok fahiş ücretler isteniyormuş.Bundan önce hiç servise vermediğim için başıma ne gelebileceğini kestiremiyorum ben bunu kastetmiştim

Tarih: 3 Ocak 2007, 21:01 - İp: 85.***.**0.203
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

o zaman yapacağın tek şey var makineni servise verirken Servisin TSE Hizmet yeri yeterlilik belgesi olup olmadığını sor.Varsa TSE belgesinin tarihine bak güncel mi değil mi? TSE 10956 ve Kriter 7 kurallarına uygun mu? Uygunsa belgeninde tarihini kontrol et o da varsa o zman makineni servise ver ama makbuza da mutlaka makinenin şu anki durumunu not ettir. Yani verdiğin makine ile aldığın makine arasında arıza olarak fark olmasın....

Tarih: 3 Ocak 2007, 23:22 - İp: 85.***.**2.156
  • 1