racerant
racerant (üye)
Antalya / Amatör

Canon A60 Sorunu (yardım Plz) ...

Öncelikle formun yeni bir üyesiyim. Emeği geçenlere teşekkürler.

4 gün önce Canon A60 Fotoğraf makinesi aldım. Çekimlerde hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat benim sorum objektif ile ilgili.

Makineyi ilk açtığımda objetif açılırken makinem biraz gürültülü çalışıyor. Nasıl derseniz sanki objektifden dişli sesleri geliyor. Tıkırtılar çıkararak. Ama kapatırken gayet normal.

Erkayalar cihazı gönderin bakalım dedi ama içim elvermiyor. İnsan yeni aldığı cihaza tornavida vurdurmak istemiyor.

Ustaların veya cihazı kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum .... Teşekkürler.

Tarih: 3 Ağustos 2004, 17:34 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Doğrusu benim makinemde de açılışta bir ses geliyor ama dediğin kadar rahatsız edici ve tıkırtılı değil, kapanırken ki sesine benzer bir ses. Ne olursa olsun, bana kalırsa servise götür, sonuçta yetkili servis erkayalar, üstelik orada diğer A60 lar ile karşılaştırabilirsin.

Bu noktada şunu da tavsiye etmek istiyorum, makinenizi alırken mutlaka pilini kartını takıp, satıcının önünde bir kaç poz çekin, açın kapayın. Böylelikle, bu tip sıfır makinelerde karşılaşılan sorunların önüne geçebilirsiniz.

Tarih: 11 Ağustos 2004, 12:54 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

bence zor durumdasın kendi yerime koyduğumda karar vermek zor tornavida vurulsun isteme ama başka çare yok yoksa bir sorun çıkarsa servise vermediğin için garanti dışı bile kalabilir

Tarih: 9 Eylül 2004, 22:32 - İp: yok
  • 1