orcunum
orcunum (üye)
İzmir / Amatör

Canon A570, Ekranda Ve Fotoğrafta Nokta

Arkadaşlar video çekerken ve fotoğraflarda sürekli ekranda kırmızı küçük bir nokta var bilgisayarda çektiğim şeylere bakarken bu nokta yine var. Merceği temizlememe rağmen bu nokta duruyor. Video çekerken dijital zoom yaptığımda bu nokta kadraj dışına çıkıyor. Makinemi yeni aldım. Bu gerçek bir sorun mudur? Değişim yapabilirmiyim? Ne yapmalıyım?
Örnekler
http://www.youtube.com/watch?v=WqZDIygCgu0
alltaki resimde 1 tane ölü pixeli gösterdim

http://img5.imageshack.us/img5/4715/img0273copy.jpg

bu resimde ise resmin sağ tarafında mavi kırmızı ve sarı 3 tane pixel ölü

göründüğü gibi gerçekten ölü pixel mi bunlar? değişim yapabilirmiyim?

Tarih: 4 Haziran 2009, 20:40 - İp: 88.***.**5.230
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sag uste dogru olan noktadan bahsedıyorsunuz sanırım..
fotograflardada cıkıyorsa sensorde olu piksel olusmus. cok onemli birsey degil..
tek pikselle degişim yaparlarmı gercekten bilmiyorum ancak yınede hakkınızı arayın,yenı aldıgınız bir makinede hos bir durum degil ende olsa..

dijital zoomda gorunmeme nedeni,dijital zoomun goruntunun orta kısmını kesip gostermesidir.

Tarih: 5 Haziran 2009, 00:26 - İp: 78.***.**0.51
orcunum
orcunum (üye)
İzmir / Amatör

dediğim gibi 3 tane ölü pixel yakaladım her fotoğrafta görünebiliyorlar. Normalde fotoğraflarda iyice yakınlaşmadıktan sonra belli olmuyor ama video da ekranın tam ortasında kırmızı bir nokta pek hoş değil. Kenarlarda olsa sorun yapmayağım

Tarih: 5 Haziran 2009, 02:39 - İp: 85.***.**1.131
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

anlıyorum üç pikselse ve makinenizin garantisi varsa aldıgınız yere goturup uygun bir dille degişim talep edin..
buyuk ıhtımalle servis onereceklerdir ancak yenı aldıgınız bir makinede boyle bir sorun cıkmasından duydugunuz rahatsızlıgı dile getirip ikna edebilirsenız yenı bir makine alma sansınız olabilir diye dusunuyorum.

Tarih: 7 Haziran 2009, 02:14 - İp: 78.***.**3.114
  • 1